Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog kierowcy niki129 » Podsumowanie 2023 czyli wiadomości ze stodoły.Prześlij sugestię
Wpis w blogu użytkownika niki129
Dodano: 1 miesiąc temu
Blog odwiedzono 267 razy
Data wydarzenia: 06.01.2024
Podsumowanie 2023 czyli wiadomości ze stodoły.
Kategoria: inne
Rok 2023 w moim życiu przyniósł wiele zmian, nie tylko motoryzacyjnym.
Ogólnie, to rok rozpocząłem od kupna nieruchomości i przeprowadzki. Co spowodowało bak czasu na pielęgnacje mojej motoryzacyjnej pasji. Ale spokojnie, myślę że się już poukładałem i w tym roku znajdę więcej czasu i pieniędzy na moje 4 kółka.
Ale nie było aż tak źle.

W marcu zakupiłem Forda Focusa C-maxa.
Auto kupiłem Ponieważ potrzebowałem chociaż jednego taniego auta w eksploatacji (po zakupie domu robię dużo więcej km. niż wcześniej )
Po dosyć dużym pakiecie startowym auto się odwdzięcza bezproblemowym użytkowaniem od marca do grudnia przejechał dzielnie 18 tys. km bez najmniejszych problemów.

Marzec, to też pożegnanie się z Saabem , auto sprzedałem na rzecz wspomnianego forda. Głównie zadecydowały koszty eksploatacji w 2023 roku auto w moich rękach pokonało 4216km.

BMW 323ti E36 pokonało w 2023 tylko 3300km. jeżdżąc w ładną pogodę wokół komina i zaliczając krótsze wypady np. do Warszawy.
Doczekało się nowej przekładni kierowniczej.

BMW 318is E36 kabriolet przejechał w 2023 tylko 1070km. Kompletnie nie miałem czasu na te auto mam nadzieje że odbijemy sobie to w 2024r.

Mercedes W211 przejechał w minionym roku 8800 km zaliczając październikowy wypad do Chorwacji na którym spisywał się wyśmienicie.

Audi A2 auto używa moja mama przejechała w 23 całe 3300 km. Auto wzbudza moje mieszane uczucia z jednej strony fajnie się tym jeździ , przez aluminiową konstrukcję blacharsko auto wygląda jak nowy samochód jednak przez rok zaliczył 3 nieplanowane wizyty w serwisie.
Ogólnie psują się pierdoły ale jednak...

BMW E36 318ti ukochane auto mojej żony, niestety przez zwierzynę leśną skończyło swój żywot ( obszerna relacja w innych blogach) w 2023 zrobiło z nami 11740km. Oprócz rzeczy eksploatacyjnych została zregenerowana pompa ABS miesiąc przed wypadkiem... Auto zostało rozbite 27 listopada sprzedane 27 grudnia.

BMW E46 325i Kombi następca wyżej wymienionej 318-stki. Zakupiony 1 grudnia , 9 grudnia zawiozło nas do Sopotu . Wymaga paru poprawek, zakupiony na szybko rokuje na udany zakup. w grudniu i w 2023r zrobił u nas 2300km.
Dodano: 1 miesiąc temu
Do MarcinGP: Oj przydaje się, moja Żona poczuła w sobie krew ogrodnika ....
Dodano: 1 miesiąc temu
Do niki129: Uniwersalna to tak ale miła dla oka tylko na takim zdjęciu jakie wstawiłeś - przodem, tak aby reszty nie było widać. Nie wiem jak tam zawodowo, bo to bywa różnie ale w erze "kurierstwa wszystkiego" pakowne auto nie jest już aż tak potrzebne jak kiedyś. Wszystko przywożą i w takich cenach, że czasami nie wiem jakim cudem im się to opłaca, no ale musi skoro jeżdżą :-)
Dodano: 1 miesiąc temu
Do MarcinGP: Ilość jest utrzymywana na odpowiednim poziomie ;) No może latem coś wpadnie ( chodzi mi pomysł po głowie ;) ) Kombi to najbardziej uniwersalna buda, zawsze staram mieć przynajmniej jedno kombi w domu ;)
Dodano: 1 miesiąc temu
Do niki129: Powiem Ci, że Mercedes "prezenci" się znakomicie, jakby wcale się nie starzała. Taka "lepsza stara wypoczęta niż młoda nietknięta" ;-) BMW E46 325i w sedanie lub coupe wygląda fajnie ale touring z wyglądu kompletnie mi nie podchodzi. No ale ogólnie niewiele jest aut kombi, które mi się podobają więc może dlatego. Ilościowo to stan posiadania to Ci się nie zmienił chyba, o ile dobrze liczę :-)
Dodano: 1 miesiąc temu
Do Egontar:
A jaja też? 😜
Dodano: 1 miesiąc temu
Do mucko1: Oczywiście że można dorobić nawet taką lufę jak miał Grigorij Sakaszwili w rudym 102!
Dodano: 1 miesiąc temu
Do Egontar:
[papa]
Dodano: 1 miesiąc temu
Do Maarten73:
Byle kaliber odpowiedni
Dodano: 1 miesiąc temu
Do mucko1: można dorobić... ;)
Dodano: 1 miesiąc temu
Do mucko1: ;)
Dodano: 1 miesiąc temu
Do Egontar:
A kto go tam wie
Dodano: 1 miesiąc temu
Do mucko1: Kolega się źle wyraził, chciał powiedzieć toporne 🤣
Dodano: 1 miesiąc temu
Do Maarten73:
Co to za pancerne jak nie ma lufy
Dodano: 1 miesiąc temu
Stajnia całkiem konkretna!👍 Jest się czym zajmować a i koszty utrzymanie pewnie nie małe pomimo niewielkich przebiegów! 🫣👍
Dodano: 1 miesiąc temu
A ja myślałem, że 10 tys. km przejechane wspólnie przez dwa moje auta w 2023 r. to dużo. [rozpacz]
Dodano: 1 miesiąc temu
Do Maarten73: Niestety nie jest większy ale nad tym pracuje.. 🤣 A2 po za genialna konstrukcja nadwozia zawieszeni i silnik to Polo lub Golf IV
Dodano: 1 miesiąc temu
Czyżby garaż był większy od domu...? :) Tyle wózków... ;)

Błędnie sądziłem, że A2 to pancerne wozy...

Najnowsze blogi
Dodano: 1 dzień temu, przez powerTGS440
Skończyło się tak, że P208 oddałem żonie, stwierdziła - wole mniejsze bo ładniejsze, ma mniej biegów do przodu ale raczej jej o audio chodziło bo tam głośniki BOSE z wooferem wstawiłem!!! ...
11 komentarzy
Dodano: 3 dni temu, przez darek-k
narobiło się, pękła jedna linka od hamulca ręcznego, więc decyzja wymiana, zakupione części nowe , linki z prowadnicami, bo wymienić samą linkę to graniczy z cudem w citroenie C5 FL ...
5 komentarzy
Dodano: 7 dni temu, przez karel
Po prawie 2 latach nieobecności parę słów o dalszym użytkowaniu mojej tesli. Osiągnęła już przebieg prawie 212 tys. km, z tego w moich rękach ponad 102 tys. Zestawienie kosztów: prąd ...
5 komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl