Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog auta Opel Vectra "DIZZY" » Błąd na wyświetalczu: Auto z kluczem płaskim - czy to świece?Prześlij sugestię
Wpis w blogu auta Opel Vectra
  • przebieg 221 813 km
  • rocznik 2004
  • moc 101 KM
  • silnik 2.0 DTI ECOTEC
Dodano: 3 lata temu
Blog odwiedzono 3456 razy
Data wydarzenia: 18.12.2011
Błąd na wyświetalczu: Auto z kluczem płaskim - czy to świece?
Kategoria: awaria
No i pojawił się błąd: Auto z kluczykiem - prawdopodobna diagnoza to świece - trzeba przyznać, że autko ostatnio kiepsko paliło, a i świec nie wymieniałem od zakupu - a minęło już prawie 40 000 KM. Cóż świece chyba Bosch najlepsze - 200 zeta za świece i robota może się w 300 zamknie - "Dizzy" postanowiła że też chce prezent na Święta. Pozostaje poszukać w Poznaniu miejsca aby dokonać wymiany. W ASO raczej nie trzeba tego robić.
Dodano: 3 lata temu
Do Andrew_eop: dziękuję za odpowiedź. W tym przypadku kluczyk po wymianie świec już się nie pojawia - autko zapalało do tego poniedziałku perfekcyjnie - komunikat się nie pojawia - więc na razie temat katalizatora to mam nadzieję daleka przyszłość.
Dodano: 3 lata temu
Co prawda od zamieszczenia tematu trochę minęło, lecz podzielę się własnymi doświadczeniami. Auto + klucz często to sygnał z katalizatora. Jeżeli przekręcasz kluczyk, zapalają się kontrolki i ta "ikonka", a następnie z uruchomieniem silnika "ikonka" gaśnie, to z dużym prawdopodobieństwem jest to własnie katalizator. Jeżeli poza tym nie odczuwa się żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu auta, nie trzeba się tym przyjmować. Jest to taka przypadłość tego modelu.
Dodano: 3 lata temu
Do Juras23: trudno, jak nie ma możliwości, to nie ma wyboru.
pozdro.
Dodano: 3 lata temu
Do wer1207: samemu się za to nie biorę bo nie mam odpowiednich narzędzi i straciłbym na to cały dzień bo chciałbym przy okazji wszystko wyczyścić i nasmarować i odświeżyć :) a tu mi się wyjazd szykuje i po prostu nie mam na to czasu. zrobiłem w ASO i mam nadzieję, że to rozwiąże problem.
Dodano: 3 lata temu
Wymieniłem dziś 2 świece na 2-gim i na 3-cim cylindrze. Ta na drugim była martwa. Diagnozę sam postawiłem, bo codziennie autkiem jeżdżę i widziałem co się dzieje z rozruchem na zimnym silniku. Na ciepłym nie było tego komunikatu (obrazka) więc wszystko wskazywało na świece. W ASO za podłączenie do kompka chcą 150 zeta więc sobie darowałem tą diagnozę. Świece i tak powinno się co 60 KKM wymienić a ja już w rok poprzedni prawie 40 KKM przejechałem więc nie zaszkodziło wymienić nawet gdyby to nie była ta usterka. Tak czy siak - jedna na pewno była wadliwa - jutro na zimnym silniku sprawdzę czy wyskoczy komunikat od nowa. Wymiana w ASO 2 świec 100 zeta. Zakup 2 świeć BOSCH 2 x 50 zeta. Całość w 2 stówkach - nie jest tak źle.
Dodano: 3 lata temu
jak stwierdzono że ta "prawdopodobna" diagnoza to świece? Podłączono auto do interfejsu?
Dodano: 3 lata temu
a co jest takiego specjalnego w wymianie świec, że sam tego nie możesz zrobić? 300 w kieszeni (Święta idą) może się przydać.
Dodano: 3 lata temu
Znając życie i to co słyszałem o tym silniku Vectry C, to nie będzie jedyny wydatek ;( [down]
Dodano: 3 lata temu
[haker]
Najnowsze blogi
Dodano: 8 godzin temu, przez topbeauty
Cześć:) Tydzień minął w miare spokojnie, oprócz tego, że na mojej lewej oponie z przodu wyszedł guz. Chyba się gdzieś musiałam uderzyć, ale Pani powiedziała, że mam się nie martwić, ...
Dodano: 14 godzin temu, przez Galen
Kolejna modyfikacja. Tym razem do seryjnego radia BOSE podpinam kabelek AUX, co by móc słuchać muzyki z iPoda, czy komórki. Całość szła z Chin 8 dni i kosztowała niecałe półtora dolara. ...
1 komentarz
Dodano: 15 godzin temu, przez MarcinGP
Wakacje 2015 - Francuskie i hiszpańskie wybrzeże 3/9 Przejazd drogami D914 (Francja) i N-260 (Hiszpania). Zwiedzane miasta to przykładowo Collioure, Cadaques Portbou itp. Teraz relacja z ...
3 komentarze
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Tablica rejestracyjna: