Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog auta Opel Vectra "DIZZY" » Błąd na wyświetalczu: Auto z kluczem płaskim - czy to świece?Prześlij sugestię
Wpis w blogu auta Opel Vectra
  • przebieg 221 813 km
  • rocznik 2004
  • moc 101 KM
  • silnik 2.0 DTI ECOTEC
Dodano: 3 lata temu
Blog odwiedzono 3457 razy
Data wydarzenia: 18.12.2011
Błąd na wyświetalczu: Auto z kluczem płaskim - czy to świece?
Kategoria: awaria
No i pojawił się błąd: Auto z kluczykiem - prawdopodobna diagnoza to świece - trzeba przyznać, że autko ostatnio kiepsko paliło, a i świec nie wymieniałem od zakupu - a minęło już prawie 40 000 KM. Cóż świece chyba Bosch najlepsze - 200 zeta za świece i robota może się w 300 zamknie - "Dizzy" postanowiła że też chce prezent na Święta. Pozostaje poszukać w Poznaniu miejsca aby dokonać wymiany. W ASO raczej nie trzeba tego robić.
Dodano: 3 lata temu
Do Andrew_eop: dziękuję za odpowiedź. W tym przypadku kluczyk po wymianie świec już się nie pojawia - autko zapalało do tego poniedziałku perfekcyjnie - komunikat się nie pojawia - więc na razie temat katalizatora to mam nadzieję daleka przyszłość.
Dodano: 3 lata temu
Co prawda od zamieszczenia tematu trochę minęło, lecz podzielę się własnymi doświadczeniami. Auto + klucz często to sygnał z katalizatora. Jeżeli przekręcasz kluczyk, zapalają się kontrolki i ta "ikonka", a następnie z uruchomieniem silnika "ikonka" gaśnie, to z dużym prawdopodobieństwem jest to własnie katalizator. Jeżeli poza tym nie odczuwa się żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu auta, nie trzeba się tym przyjmować. Jest to taka przypadłość tego modelu.
Dodano: 3 lata temu
Do Juras23: trudno, jak nie ma możliwości, to nie ma wyboru.
pozdro.
Dodano: 3 lata temu
Do wer1207: samemu się za to nie biorę bo nie mam odpowiednich narzędzi i straciłbym na to cały dzień bo chciałbym przy okazji wszystko wyczyścić i nasmarować i odświeżyć :) a tu mi się wyjazd szykuje i po prostu nie mam na to czasu. zrobiłem w ASO i mam nadzieję, że to rozwiąże problem.
Dodano: 3 lata temu
Wymieniłem dziś 2 świece na 2-gim i na 3-cim cylindrze. Ta na drugim była martwa. Diagnozę sam postawiłem, bo codziennie autkiem jeżdżę i widziałem co się dzieje z rozruchem na zimnym silniku. Na ciepłym nie było tego komunikatu (obrazka) więc wszystko wskazywało na świece. W ASO za podłączenie do kompka chcą 150 zeta więc sobie darowałem tą diagnozę. Świece i tak powinno się co 60 KKM wymienić a ja już w rok poprzedni prawie 40 KKM przejechałem więc nie zaszkodziło wymienić nawet gdyby to nie była ta usterka. Tak czy siak - jedna na pewno była wadliwa - jutro na zimnym silniku sprawdzę czy wyskoczy komunikat od nowa. Wymiana w ASO 2 świec 100 zeta. Zakup 2 świeć BOSCH 2 x 50 zeta. Całość w 2 stówkach - nie jest tak źle.
Dodano: 3 lata temu
jak stwierdzono że ta "prawdopodobna" diagnoza to świece? Podłączono auto do interfejsu?
Dodano: 3 lata temu
a co jest takiego specjalnego w wymianie świec, że sam tego nie możesz zrobić? 300 w kieszeni (Święta idą) może się przydać.
Dodano: 3 lata temu
Znając życie i to co słyszałem o tym silniku Vectry C, to nie będzie jedyny wydatek ;( [down]
Dodano: 3 lata temu
[haker]
Najnowsze blogi
Dodano: 11 godzin temu, przez maniak1982
Od kilku dni jestem jak na razie szczęśliwym posiadaczem Focusa. Na ogłoszeniu ujął mnie do tego stopnia, że udało mi się namówić żonkę aby dołożyła trochę ze wspólnej kaski na niego ...
1 komentarz
Dodano: 12 godzin temu, przez MAN_about_TOWN
Co myślicie o malowaniu opon, czy ta farba ma szanse się na nich utrzymać?
2 komentarze
Dodano: 16 godzin temu, przez damian88max
Witam, nadeszła pora wymiany filtrów gazu, troszkę spóźniona jakoś tak mi się zapomniało jeśli chodzi o przebiegi to ok ale jeśli chodzi o czas to już nie ok dlatego spóźniona. Problem ...
2 komentarze
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Tablica rejestracyjna: