Tutaj jesteś:
Społeczność
»
Blogi
»
Blog auta Ford Mustang Shelby GT500
»
NurburgRing jak zawsze jedyny i niepowtarzalny - Mustangi na torze
Wpis w blogu auta
Ford Mustang
Dodano: 12 lat temu
Blog odwiedzono 2790 razy
Data wydarzenia: 26.06.2013
NurburgRing jak zawsze jedyny i niepowtarzalny - Mustangi na torze
Kategoria: podróż
Ten, kto mówi, że lubi ścigać się na Nordschleife, albo kłamie, albo jeździ za wolno - powiedział kiedyś trzykrotny mistrz świata Jackie Stewart, który ochrzcił to miejsce wiele mówiącym przydomkiem ,,Zielone Piekło".
Ale kazdy kto tam był, raczej wraca. I śmiem twierdzić ze niema takiego drugiego miejsca na świecie.
My juz we czartek stalismy w kolejce po karnety na 9 przejazdow a
Jedno okrążenie to ponad 22 kilometry wąskiego, asfaltu z drzewami rosnącymi niebezpiecznie blisko pobocza. Do pokonania ponad 170 zakrętów, od wolnych nawrotów do przerażająco szybkich łuków, nierzadko ze ślepym, ukrytym za wzniesieniem wejściem.
Wiec 4 dni zabawy na torze i nie tylko, bo obok sa wspaniale kompleksy, muzea, salony sportowych samochodów, biura projektowe. Na torze ścigać się można z prototypami obklejonymi jak krowa milka
Ogólnie to wspaniała wyprawa z mnóstwem atrakcji. Ludzie sa życzliwi i każdy samochód jest mile widziany. Co wyróżnia to miejsce. Atmosfera. Nigdzie nie spotkamy tyle rożnego rodzaju Sportowych samochodowo (i nie tylko)w jednym miejscu. Zapach benzyny, historii sportów motorowych, obecny jest w całym mieście. Na każdym kroku spotykamy najdroższe i zwykle samochody, a ich właściciele cieszą się jak dzieci z pobytu w tym miejscu. Widać rejestracje z całego świata, obok nas jada zawodowi kierowcy i normalni użytkownicy dróg. Każdy kierowca to przyjaciel ot co.. A trasa 22 KM wyciska z Ciebie max Adrenaliny, koncentracji i umiejętności.
Zrobiliśmy także wypad na tor 100km obok - Circuit de Spa-Francorchamps Belgi byl niesamowity, a na nim zlot Ferrari - a bylo ich kolo 200 szt. Mozna bylo zobaczyc co potrafia , a potrafią !
Mysle ze za rok także znajdzie sie grupa ludzi na wyjaz w to miejsce. Zapraszam org. AluStar. Plany sa na wyjazd na SPA.
Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 10:11:33
Najnowsze blogi
Dodano: 13 dni temu, przez darek-k
Od początku
stuki zaczęły się 2 listopada 2025
doradców na FB i lokalnych co nie miara
podejrzenia padały że to panewki lub
-- rozrząd - przy okazji rozrząd nowy założony
-- wtryski ...
3
komentarze
Dodano: 14 dni temu, przez darek-k
w niedziele 16 listopada 2025 awaria znaleziona, powodem tego pukania metalicznego jest i było koło zamachowe które jest tak skonstruowane że ma trójramienną sprężystą blachę przymocowaną ...
1
komentarz
Dodano: 16 dni temu, przez giernal
W sierpniowym wpisie wspominałem o zamyśle zmiany samochodu. U mnie zazwyczaj od planów do czynów długa droga, ale tym razem było inaczej.
Po trzech tygodniach od publikacji tekstu ...
35
komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych

Moje auta
Moje konto
Blogi
Wiadomości
Znajomi
Społeczność
Grupy

Powiem Ci ze teraz także . Te bandy i niewidoczne zakręty - szok. I te hopki . Zresztą wszystkiego po kolei. Nigdy nie sądziłem ze utwardzone zawieszenie może byc za miękkie na ten tor. te 20 km potrafi zmęczyć .
http://www.youtube.com/watch?v=n6aNnZ4q80s
- Po angielsku sie da dogdac
- termin wolnych dni n atorze sa ppodawane na stronie
- nie wymaga to rezerwacji
- kazdy sobie da rade
- ceny sa takze na ich stronie - wiec nie bede o tym pisal
http://www.nuerburgring.de/en/angebote/driving-academy/co-pilot-rides.html
http://www.rp.pl/artykul/9210,1026873-Nuerburgring--zycie-obok-legendy.html
Dzięki za fotorelację.
http://www.topgearlive.pl/pl/
Ja bilety już mam z wejściem na Pit Party. W oficjalnej sprzedaży ich już nie ma ale można na "aledrogo" znaleźć.
http://www.stadionnarodowy.org.pl/strony-dodatkowe/wydarzenia/2249,top-gear-live-verva-street-racing
jest tam i z powrotem okolo 2400km .
Tam byc mozna nie jeżdżąc tylko siedząc pic Piwko i grilowac i oglądać gamę różnych Pozytywnie nakreconych
Bardzo bym chciała pojechac na Nurburgring nawet tylko aby popatrzeć jak jeżdzą albo testują samochody
Szkoda, że u nas nie ma takich torów do ścigania... byłoby bezpieczniej...
Mamy jakieś zaczątki Torow ale Zieloni i Biurokracja wszystko Blokuje.
Wola aby młodzież na ulicach pokazywała co potrafi. O tym nie myślą. Cala Polska. Czesi Slowacy Niemcy itd itd maja tory gdzie rezerwacje juz trzeba robic rok wcześniej - tylko u nas sa nie dochodowe podobno.