Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog kierowcy Haket » Nowe testy teoretyczne na prawo jazdy - czy aż tak trudne?Prześlij sugestię
Wpis w blogu użytkownika Haket
Dodano: 3 lata temu
Blog odwiedzono 3127 razy
Data wydarzenia: 29.01.2013
Nowe testy teoretyczne na prawo jazdy - czy aż tak trudne?
Kategoria: inne
Witam!
Chciałem dzisiaj poruszyć temat nowych testów teoretycznych na prawo jazdy. Czy są one aż tak trudne jak próbuje wcisnąć nam telewizja i każdy możliwy portal informacyjny? Nie! Czy pierwsze pogromy, są związane z tym, że pytania są źle skonstruowane? Nie! Pogromy zdających są związane z tym, że wcześniej prawie każdy uczył się testów "na pamięć", widząc obrazek można już było "domyślać" się odpowiedzi i nie trzeba było spędzać kilkunastu godzin nad kodeksem drogowym.
Wprowadzone nowe testy, może i mają jeszcze kilka wad, ale wydaje mi się, że zostaną one szybko wyeliminowane.
Kursanci przyzwyczaili się do tego, że teorię można wykuć, później odpowiedzi wystrzelać i zdać, ale chyba nie tędy droga do bezpieczeństwa uczestników ruchu.
W poprzednich testach, do pytań można było wielokrotnie powracać podczas egzaminu, zmieniać odpowiedzi w nieskończoność - tylko czy na drodze mamy taką możliwość? Tutaj każdy sam sobie na to pytanie odpowie. W prawdziwej sytuacji na drodze, mamy niekiedy ułamki sekund na podjęcie właściwej decyzji, ocenienie sytuacji.

Z ciekawości znalazłem w internecie przykładowy nowy test na prawo jazdy 2013, zrobiłem go bez żadnego przygotowania, odpowiadałem na pytania wyłącznie swoją wiedzą. Wynik był pozytywny - czyli da się! Pytania były podobne do tych, ze starego testu, jedynie były inaczej skonstruowane. Kiedyś możliwe były 3 poprawne odpowiedzi (A,B,C), w nowym teście mamy tylko 1 poprawną odpowiedź. 20 pytań z wyborem pomiędzy Tak lub Nie. 12 pytań z możliwością wyboru poprawnej spośród 3 odpowiedzi, lecz tutaj także jest tylko jedna poprawna. A w komentarzach pod artykułami dotyczącymi nowych zasad egzaminowania płacz i lament, jakby im co najmniej kodeks drogowy całkowicie zmienili...

Może nowe zasady egzaminowania wyeliminują z dróg osoby, które nie powinny w ogóle zasiadać za kierownicą, bo to, co czasem widzimy na drodze, przyprawia o zawał serca. Nie trzeba robić nie wiadomo jak dużych przebiegów, by na co dzień spotykać się z absurdalnymi sytuacjami na drodze.

A jaka jest Wasza opinia na temat nowych testów na prawo jazdy? Co sądzicie również o rozdzieleniu kategorii "A", na kilka podkategorii AM, A1, A2, A?

Jakby ktoś chciał się sprawdzić w nowym teście, w googlach można go szybko odnaleźć, nie wiem czy można tutaj podać linka.

Zapraszam do dzielenia się swoimi "wynikami"
Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 22:21:33
Dodano: 3 lata temu
Do adam_cb: [up]
Dodano: 3 lata temu
Do Haket: Zgadzam się z tobą w pełni.
Dodano: 3 lata temu
ja też robiłem kilkukrotnie te nowe testy i jednoznacznie stwierdzam: żeby to zdać wystarczy mieć oczy i jakiekolwiek wypełnienie między uszami :D
Dodano: 3 lata temu
Do motorzysta: Z tym, że przepisy nie są nowe Jedynie nowe testy :P
Dodano: 3 lata temu
Do Haket: co tu lamentować nowe przepisy są to trzeba się uczyć i na nich zdawać i tyle :) po co płakać nad rozlanym mlekiem to ja nie wiem jak by im to w czymś pomogło ;)
Dodano: 3 lata temu
Do motorzysta: Nie dziwie się, że wszystkie poszły. Zobacz jaki lament podnieśli kursanci w związku z nowymi testami
Dodano: 3 lata temu
Do motorzysta: no to nie mówhah
Dodano: 3 lata temu
Do panda05: nie powiem z kogo ;)
Dodano: 3 lata temu
Do Haket: wiem miałem kupić ale nie było już wykupili jak byłem o 13 ale jakoś się o to postaram :)
Dodano: 3 lata temu
Do motorzysta: Załatw sobie jakąś płytkę z testami, niedawno w gazecie jakiejś też ponoć były nowe testy, rozwiązuj, ucz się przepisów i nie będziesz miał problemów. Wiadomo, że to nie to samo co praktyka na drodze, no ale jakoś musisz sobie poradzić :)
Dodano: 3 lata temu
Do motorzysta: Zboczeniec
Dodano: 3 lata temu
Do panda05: pewnie tak by było
Dodano: 3 lata temu
Do Haket: znaczy ja to po wsiach latam najwięcej to mogę mieć małe problemy a jak na trasie to też nie dalekiej i znaków ani skrzyżowań zbytnio nie ma :) ale jak rozwiązywałem testy to nawet dobrze mi szło [up]
Dodano: 3 lata temu
Do motorzysta: hahah, mówisz
Dodano: 3 lata temu
Do panda05: tjak tego białego futerału na nim by nie było to byś zmienił zdanie
Dodano: 3 lata temu
Do motorzysta: Jeśli znasz przepisy i myślisz logicznie w sytuacjach na drodze, to nie powinieneś mieć większych problemów ze zdaniem. Trzeba bardzo uważnie przeczytać pytanie, obejrzeć film, a później na spokojnie wybrać poprawną odpowiedź. Może to się wydaje błahe ale bardzo ważne jest zrozumienie pytania. Spośród odpowiedzi masz tylko jedną poprawną odpowiedź, więc według mnie jest łatwiej niż wcześniej, gdy nawet 3 mogły być poprawne.
Dodano: 3 lata temu
Do motorzysta: wcale mi się to siędzenie nie podoba[zlosnik]
Dodano: 3 lata temu
Do Haket: teraz nie ma jak dojeżdżać to na douczenie się jeszcze nie zapisałem, na wiosnę się zapisze żebym skuterkiem mógł latać,mam opłacone wszystko tylko dopłate do egzaminu 32 zł musze zrobić i na te douczenie pochodzić jakiś czas i się okaże kiedy zdaje :D na razie latam ursusem po swojemu bo chodziłem na starych ale zdać przez chorobę do 19 nie zdążyłem i lipa wyszła ;) ale jak mówisz że to nie takie straszne to może nie ma czego się bać ;)
Dodano: 3 lata temu
Do motorzysta: Kiedy zdajesz?
Dodano: 3 lata temu
Do Haket: ja bym na ich miejscu ze wstydu się spalił jak kursanci zdają a tu specjaliści nie zdali... jak mi uda sie zdać to chyba ze dwa dni nie wytrzeźwieje ze szczescia:) wtedy żukiem i ursusem bez stresów będę jeździł :) i jakiś cienias się może znajdzie lub maluszek ;)
Dodano: 3 lata temu
Do motorzysta: Też czytałem ten artykuł właśnie. To świadczy wyłącznie o nim, a nie o trudności testów. Jeśli ten dyrektor nie zna przepisów, od razu powinien polecieć. W końcu powinna to być najbardziej kompetentna osoba w tym miejscu.
Dodano: 3 lata temu
Do Haket: może i mi uda się zdać te nowe bo na starych się przygotowywałem :) ostatnio na onecie czytałem że nawet dyrektor word-u i 6 instruktorów na nowych nie zdało
Dodano: 3 lata temu
Podpisuję się pod wszystkim, co napisałeś w treści wpisu. :)
Dodano: 3 lata temu
Do panda05: to trochę niżej spójrz a nie tylko na siedzenie patrzysz
Dodano: 3 lata temu
nie widzę żadnego roweru
Dodano: 3 lata temu
Do adam_cb: Wiadomo, że nie można każdego od razu skreślać, bo i my czasem popełniamy jakieś głupie błędy. Najważniejsze jest, by osoba zdająca egzamin znała przepisy i potrafiła je przestrzegać, szybko podejmować właściwą decyzję. Jeśli tego nie potrafi, nie powinna za nic dostać uprawnień.
Dodano: 3 lata temu
Do inkasent64: Dokładnie tak, jeśli ktoś nie potrafi realnie i szybko oceniać sytuacji na drodze, lepiej niech na nią nie wyjeżdża samodzielnie. W tych testach i tak jest jakiś czas po usłyszeniu pytania i obejrzeniu filmu na odpowiedź, na drodze czasem mamy go kilka razy mniej.
Dodano: 3 lata temu
Znajomość przepisów to podstawa, a na drodze nie ma czsu na zastanawianie się. Filmy sytuacyjne to niegłupi pomysł. Właśnie powinno być w tym egzaminie więcej z praktyki. Lepiej żeby samobójca nie dostał prawa jazdy i nie wyjeżdżał na drogę, stwarzająć zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu.
Dodano: 3 lata temu
Myślącym będzie łatwiej ...
Dodano: 3 lata temu
Do Haket: Z pustego i Salomon nie naleje :)
Najnowsze blogi
Dodano: 15 godzin temu, przez grzesio70
Od jakiegoś czas odwiedzam co sobotę giełdę w Sandomierzu z kilku powodów 1. Mam blisko 2. Fajna duża giełda 3. Poszukuję samochodu więc licho nie śpi Na samochodach jeśli jest co ...
19 komentarzy
Dodano: 22 godziny temu, przez brzozzhems
Witam, w oczekiwaniu na felgi, które są w trakcie renowacji "Jajo" jeździ na felgach z Civica teściowej. Srebrne, akcesoryjne 16" (gift przy zakupie Civica). Szału nie ma, ale srebro ...
17 komentarzy
Dodano: 1 dzień temu, przez pafka
3 stycznia wybrałem się na wypad w pobliskie góry (40 km w jedną stronę). Odpalałem auto przy -12 stopniach. Od początku dosyć mocno dymiło z wydechu. Myślałem, że to z powodu mrozu. Po ...
22 komentarze
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Tablica rejestracyjna: