Wpis w blogu auta
Honda Jazz
Dodano: 12 lat temu
Blog odwiedzono 888 razy
Data wydarzenia: 24.11.2013
Zmiana opon na zimówki
Kategoria: zmiany w aucie
Moje nowe oponki to Yokohamy W.drive V903, zakupione w mega okazyjnej cenie 165zł/sztuka na portalu oponix.pl.
Transakcję oceniam pozytywnie, z drobną uwagą - opony początkowo miały kosztować 157zł + 32zł koszty przesyłki. Potem okazało się, że będą droższe, ale kurier gratis. W sumie na jedno wyszło, ale różnie mogło być.
Czas realizacji super. W niedzielę zamówiłem, we wtorek już je miałem. Chociaż kurier mógłby wcześniej zapytać, kiedy mi pasuje odbiór, ale każdy wie jak to jest z kurierami.
Cena była dla mnie sporym zaskoczeniem, bałem się że opony długo leżakowały zanim do mnie trafią, ale okazało się, że są tegoroczne (3513 - prawie z linii produkcyjnej można powiedzieć). Jedyna niepewność to miejsce produkcji - Filipiny, wolałbym Japonię lub USA.
O samych oponach wiele jak na razie powiedzieć nie mogę. Mało na nich przejechałem, sam zastanawiam się jak się będą sprawować w trudniejszych warunkach. Ale jestem dobrej myśli, a zimy u nas ostatnio łagodne. Z pewnością coś tu napiszę o tych oponach jak trochę na nich pojeżdżę.
Co do samej wymiany. Usługa wykonana w Polskie Auto Centrum w Sosnowcu, lub jak kto woli "u Zycha" - ul. Gospodarcza. Umówienie godziny, pracownik już czekał. Przełożenie opon na alufelgi + wyważanie = 80zł. Można taniej, ale tam terminy jeszcze bardziej odległe. Do tego można za 10zł zaworki wymienić. Ogólnie jestem zadowolony.
Najnowsze blogi
Dodano: 14 dni temu, przez darek-k
Od początku
stuki zaczęły się 2 listopada 2025
doradców na FB i lokalnych co nie miara
podejrzenia padały że to panewki lub
-- rozrząd - przy okazji rozrząd nowy założony
-- wtryski ...
3
komentarze
Dodano: 15 dni temu, przez darek-k
w niedziele 16 listopada 2025 awaria znaleziona, powodem tego pukania metalicznego jest i było koło zamachowe które jest tak skonstruowane że ma trójramienną sprężystą blachę przymocowaną ...
1
komentarz
Dodano: 17 dni temu, przez giernal
W sierpniowym wpisie wspominałem o zamyśle zmiany samochodu. U mnie zazwyczaj od planów do czynów długa droga, ale tym razem było inaczej.
Po trzech tygodniach od publikacji tekstu ...
41
komentarzy
Marki społeczności
Szukaj znajomych

Moje auta
Moje konto
Blogi
Wiadomości
Znajomi
Społeczność
Grupy

Powiem Ci z doświadczenia, że ja bym poszukał oryginalne felgi aluminiowe bądź stalowe, bo jakby nie patrzeć są dużo lepsze od jakiś zamienników. Jakość wykonania. Po za tym można 4 sztuki kupić w granicach 200 złoty, tylko wiadomo trzeba poszukać. Opony dwa komplety już masz, także na spokojnie coś znajdziesz. Jaki masz rozmiar kół?? Bo mój znajomy ma 4 alufelgi od Hondy, w rozmiarze 16". Kwestia rozstawu, osadzenia i otworu.
Może na wiosnę zakupię nowe felgi, a zimówki będę trzymał na tych, ale to wszystko zależy od zasobności portfela.