Tutaj jesteś:
Społeczność
»
Blogi
»
Blog auta Cadillac Eldorado Big Daddy CADDY
»
Wiosenne porządki i szykowanie auta po zimowym śnie..
Wpis w blogu auta
Cadillac Eldorado
Dodano: 13 lat temu
Blog odwiedzono 1438 razy
Data wydarzenia: 25.04.2012
Wiosenne porządki i szykowanie auta po zimowym śnie..
Kategoria: serwis
Na sam początek zaopatrzyłem się w komplet kluczy i nasadek calowych, bo naszymi europejskimi większości śrub bym nie dał rady odkręcić
Z części które zamówiłem to m.in.: filtry powietrza, oleju, paliwa, kopułka, palec rozdzielacza, komplet odpowietrzników do zacisków hamulcowych, filtr skrzyni biegów, termostat, końcówki drążka, sylikonowe osłony przegubu wewnętrzne i zewnętrzne, sworznie wahacza górne i dolne, komplet lamp (żarówek) i jeszcze parę dupereli, których nie pamiętam. Muszę jeszcze kupić olej 4,7 litra do skrzyni biegów dexron III i 5,7 litra najzwyklejszego mineralnego oleju silnikowego.
Na początek zająłem się wymianą kopułki i palca rozdzielacza, robota prosta jak drut, parę śrub rozkręcić, wymienić na nowe i skręcić z powrotem. Ta wymiana była konieczna, ponieważ silnik od czasu do czasu się zadławił, zatrzęsło autem i było słychać, że nie pali na jeden gar. Świece i kable zapłonowe mam w miarę nowe, ciśnienie jest dobre, więc w dalszej kolejności postanowiłem wymienić tą kopułkę.
Po całej wymianie po przekręceniu kluczyka spod maski zamiast brzydkiego nierównego bulgotu rozbrzmiewa szum równiutko pracującej V8-mki
Resztę części powymieniam jak tylko kupię oleje i znajdę na to trochę czasu, a po ostatniej sobocie sezon Caddy 2012 uważam za otwarty!
Najnowsze blogi
Dodano: 14 dni temu, przez darek-k
Od początku
stuki zaczęły się 2 listopada 2025
doradców na FB i lokalnych co nie miara
podejrzenia padały że to panewki lub
-- rozrząd - przy okazji rozrząd nowy założony
-- wtryski ...
3
komentarze
Dodano: 15 dni temu, przez darek-k
w niedziele 16 listopada 2025 awaria znaleziona, powodem tego pukania metalicznego jest i było koło zamachowe które jest tak skonstruowane że ma trójramienną sprężystą blachę przymocowaną ...
1
komentarz
Dodano: 16 dni temu, przez giernal
W sierpniowym wpisie wspominałem o zamyśle zmiany samochodu. U mnie zazwyczaj od planów do czynów długa droga, ale tym razem było inaczej.
Po trzech tygodniach od publikacji tekstu ...
41
komentarzy
Marki społeczności
Szukaj znajomych

Moje auta
Moje konto
Blogi
Wiadomości
Znajomi
Społeczność
Grupy

co do wymiany kopułki i palca zapłonowego to mi to zajęło dosłownie 5 minut
Mój fortepian też na dniach czeka podobny zabieg, problem polega jedynie na tym że nie mam kiedy się za to zabrać.
A propos dziur, boisz się że kołpaki pojadą obok Ciebie? Ja parę dni temu przeżyłem taką przygodę, wpadłem właśnie w dziurę i kołpak pojechał swoim własnym torem.