Tutaj jesteś:
Społeczność
»
Blogi
»
Blog kierowcy pctrener
»
Samodzielna diagnostyka auta - interfejs OBD.
Wpis w blogu użytkownika
pctrener
Dodano: 13 lat temu
Blog odwiedzono 14234 razy
Data wydarzenia: 26.06.2012
Samodzielna diagnostyka auta - interfejs OBD.
Kategoria: inne
Zakup na znanym serwisie All... to wydatek porównywalny z jednorazowym badaniem na stacji przez serwisanta.
Poszukałem programów, a jest ich trochę, zarówno na PC (laptopa) jak i na smartfony (a użytkuję i Androida i Symbiana). Wpisanie w wyszukiwarkę "program OBD II" daje długą listę programów, w tym również darmowych.
Od momentu zakupu interfejsu zrobiłem już kilkakrotne wykrywanie błędów po tym, jak zapaliła się lampka diagnostyki. Generalnie przyczyny były trywialne: a to przegrzanie w wyniku długotrwałych jazd w mieście i problem z czujnikiem temperatury, a to odczyty z sondy w układzie wydechowym, problemy też związane z jazdą na krótkich dystansach. Oprogramowanie umożliwiło też skasowanie kodów błędów, ponowny raz te same usterki jak na razie nie wystąpiły. Tak więc już mogę mówić, że zakup się zwrócił.
Niektóre programy dają też możliwość rejestracji jazdy z zapisem wszystkich parametrów pracy silnika i trasy. A potem to już tylko siedzenie w domku i odczytywanie tych danych np. w Excelu. Można robić wykresy, analizy i co tam się jeszcze wymyśli. Czuję się teraz jak mechanicy w teamie Formuły 1. Tyle tylko, że analiz nie robię w czasie jazdy, ale można jeszcze wrzucać zapis podróży do map Google.
Najnowsze blogi
Dodano: 13 dni temu, przez darek-k
Od początku
stuki zaczęły się 2 listopada 2025
doradców na FB i lokalnych co nie miara
podejrzenia padały że to panewki lub
-- rozrząd - przy okazji rozrząd nowy założony
-- wtryski ...
3
komentarze
Dodano: 15 dni temu, przez darek-k
w niedziele 16 listopada 2025 awaria znaleziona, powodem tego pukania metalicznego jest i było koło zamachowe które jest tak skonstruowane że ma trójramienną sprężystą blachę przymocowaną ...
1
komentarz
Dodano: 16 dni temu, przez giernal
W sierpniowym wpisie wspominałem o zamyśle zmiany samochodu. U mnie zazwyczaj od planów do czynów długa droga, ale tym razem było inaczej.
Po trzech tygodniach od publikacji tekstu ...
35
komentarzy
Marki społeczności
Szukaj znajomych

Moje auta
Moje konto
Blogi
Wiadomości
Znajomi
Społeczność
Grupy

Tak - obydwa auta z racji obsługiwania standardu OBD II można podpinać do tego, interfejsu (zresztą testowałem też na innych autach znajomych: działało na modelach Fiata, Peugeout, Nissana, ale nie funkcjonuje przy autach z grupy VW, czy też raczej VAG: Seat i Skoda).
huri_khan: O tak. Zaczałem od Torque w wersji Free, ale za dużo nie można było zrobić. A do Pro są fajne dodatkowe moduły.