Wpis w blogu auta
Ford Mondeo
Dodano: 16 lat temu
Blog odwiedzono 1360 razy
Data wydarzenia: 18.01.2010
Peknieta spręzyna zawieszenia.
Kategoria: awaria
Pękła sprezyna zawieszenia przedniego -niby drobiazg i nic niezwykłego ale ocierała o oponę przedniego koła. Jeszcze pare kilometrów i nieszczęście gotowe ale sie udało dojechac do mechanika na podnośnik. 200 zł z częściami i samochodzik znów lata.Subiektywna ocena Pana z warsztatu -jest wszystko ok" ,samochód jest zadbany i sprawny -
bikermarek
Dodano: 15 lat temu
Odświeżę temat: Sprężyny wymieniłeś obydwie, czy tylko jedną? W zawieszeniu podobno wszystkie elementy (sprężyny, amortyzatory) powinno wymieniać się parami (L + P).
fil22
Dodano: 15 lat temu
Do dam1975:Witam.Spręzyny pekaja takze w innych samochodach i to nie tylko tych załadowanych -takie mamy drogi.Fakt -nie ma się czym chwalic -ale to jest forum UŻYTKOWNIKÓW samochodów ,a nie posiadaczy -Mondziak i tak jest lepszy od twojego V40 -tytuł samochodu roku za coś chyba mu przyznano?? Po za tym nie słyszałem żeby Volvo jakiekolwiek słynęło z bezawaryjnej eksploatacji. Więc jak nie wnosisz nic na forum to po co sie wypowiadasz???
wojtekp27
Dodano: 15 lat temu
Odpowiem w zasadzie koledze? dam1975. G...o prawda wszystko zależy od farta i warunków. Miałem Escorta, zero kłopotów ze sprężynami, hamulcami i zawieszeniem oprócz normalnego eksploatacyjnego zużycia a kolega z pracy jeżdżący V40 tylko klął że taki kijowy samochód kupił bo mu się w kółko sypie. Mam teraz następnego forda i powiem tak nie miałeś Forda kup zadbany egzemplarz i wtedy można oceniać.A tu proszę 200 za robotę i części- normalna cena za normalną usługę przy normalnym samochodzie.
dam1975
Dodano: 16 lat temu
niestety ale to ford takie zeczy zdażają tylko jeszcze w jego bracie fiacie.bez urazy ale ja bym się tym nie chwalił.pozdrawiam.
Najnowsze blogi
Dodano: 16 dni temu, przez darek-k
Od początku
stuki zaczęły się 2 listopada 2025
doradców na FB i lokalnych co nie miara
podejrzenia padały że to panewki lub
-- rozrząd - przy okazji rozrząd nowy założony
-- wtryski ...
3
komentarze
Dodano: 17 dni temu, przez darek-k
w niedziele 16 listopada 2025 awaria znaleziona, powodem tego pukania metalicznego jest i było koło zamachowe które jest tak skonstruowane że ma trójramienną sprężystą blachę przymocowaną ...
3
komentarze
Dodano: 19 dni temu, przez giernal
W sierpniowym wpisie wspominałem o zamyśle zmiany samochodu. U mnie zazwyczaj od planów do czynów długa droga, ale tym razem było inaczej.
Po trzech tygodniach od publikacji tekstu ...
44
komentarze
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych

Moje auta
Moje konto
Blogi
Wiadomości
Znajomi
Społeczność
Grupy

