Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog kierowcy _luckyboy_ » Dlaczego NACIĄGACIE ludzi i NARZUCACIE im swoje głupie pomysły⁉Prześlij sugestię
Wpis w blogu użytkownika _luckyboy_
Dodano: 19 dni temu
Blog odwiedzono 177 razy
Data wydarzenia: 22.07.2020
Dlaczego NACIĄGACIE ludzi i NARZUCACIE im swoje głupie pomysły⁉
Kategoria: inne
Dlaczego NACIĄGACIE ludzi i NARZUCACIE im swoje głupie pomysły⁉

Dodano: 18 dni temu
Do _luckyboy_: [popcorn] [puchar]

Dodano: 18 dni temu
Do paweldejko: Co do partii to zawsze jakieś męty się przykleją żeby skorzystać na fali wznoszącej i to dotyczy wszystkich, niezależnie od przekonań. Mi Bosak już z samego wyglądu nie pasował na stanowisko prezydenta. Pomijam już wszystko inne ale i tak głosowałem na niego, bo inny wybór nie pozwoliłby mi spać. W drugiej turze zaznaczyłem obu żeby nie oddać czystej karty, bo żaden mi nie pasował, a nie dać szansy na manipulację moim głosem.

Odnośnie liczników i powalonego prawa to tu można książkę napisać. Najpierw prawo poprawiali socjaliści i komuniści przez 45 lat, teraz od trzydziestu banda populistycznych dorobkiewiczów poprawia poprawione. Zupełnie jak w IT, poprawki i modyfikacje zajmują 5x więcej czasu i pieniędzy niż napisanie czegoś od zera. No, a jak już zmienia się logikę na funkcjonującym organizmie to nie może się dobrze skończyć.
Dodano: 18 dni temu
Do MarcinGP: logika to logika. Jako (umiarkowany) liberał zgadzam się z częścią tez głoszonych przez członków Konfederacji, ale całej partii jako takiej nie popieram. Głosowałem na nich w wyborach parlamentarnych i poniekąd się zawiodłem (liczyłem na więcej gospodarki, mniej LGBT i prób penalizacji wychowania seksualnego), w wyborach prezydenckich na Bosaka nie głosowałem z kilku powodów. W Konfederacji ludzie o dobrych pomysłach i solidnej wiedzy, wymieszani są z kompromitującymi partię szurami.

Jeszcze co do prawa. Najgorzej, to jak niedouczeni politycy tworzą przepisy pod krzyki tłuszczy, pod wpływem emocji. Weźmy sławny przepis zakazujący korekcji liczników. Ludziom nie dało się wytłumaczyć, że zakaz fałszowania wskazań drogomierza już istnieje i zawiera się w art. 286 KK. Liczyli, że oddzielny zakaz dopiero ukróci proceder. Efekt jest taki, że handlarze jak kręcili liczniki tak kręcą nadal, a osoby wymieniające licznik czy kupujące starego grata mogą narazić się na koszty lub odpowiedzialność karną.
Sześćdziesięciolatek kupuje za 800 zł Audi 80 z 1986 roku, żeby nim wozić ekipę budowlaną na robotę pod Warszawę. W dupie ma bezwypadkowość i stan drogomierza, który obecnie wskazuje 320 000 km. Zostaje zatrzymany przez drogówkę, która stwierdza, że w 2016 roku stan drogomierza wskazywał 460 000 km. I tu zaczynają się jego problemy z ciąganiami na przesłuchania i głupim tłumaczeniem, że w starym gracie za 800 zł wskazania drogomierza to akurat ostatnie czym by się człowiek przejmował...
Dodano: 18 dni temu
Do paweldejko: Trudno się nie zgodzić, bo tak właśnie jest. Pomyśleć, że to opiera się na prawie rzymskim tylko, żeby zrozumieć dobrze prawo rzymskie trzeba znać łacinę lub grekę, bo w tych językach zostało spisane. Uniknie się wtedy błędów tłumaczenia (zamierzonych lub nie) i powielanych w nieskończoność. Który polski poseł lub prawnik zna grekę lub łacinę (poza podwórkową). Bez znajomości tego prawa, grzebanie w nim nie przyniesie nic dobrego. Przykładowo:

https://bit.ly/3jxTC10

Kolega też uznaje logikę Konfederacji i jej poprzedników?
Dodano: 19 dni temu
No cóż... wystarczy sprawdzić jak długo i przez kogo tworzony był kodeks karny, który miał "premierę" bodaj w 1997 roku. Obecnie głupi jak but posłowie, uważają że mają kompetencje intelektualne pozwalające im tworzyć prawo. Dzięki temu powstaje bubel za bublem, a nowe przepisy tworzone są wg. następującego schematu:

Art. 31 ust. 1.
Kto jadąc konno w godzinach pomiędzy 20:00, a 22:00 strzela z łuku do mieszkańców domów z numerem 12, podlega karze nagany, grzywny lub ograniczenia wolności.
Ust. 2
Tej samej karze podlega osoba, która jadąc konno strzela do mieszkańców domów z numerami od 1 do 11 i od 11 wzwyż.
Ust. 3
Tej samej karze podlega osoba, która jadąc konno strzela z innej broni do mieszkańców.
Ust. 4
Tej samej karze podlega osoba, która przemieszcza się za pomocą jakiegokolwiek środka transportu, podczas strzelania z broni o której mowa w ust 1 i 3 do osób o których mowa w ust. 1 i 2.

Inna rzecz, że jak się słucha tych wybrańców narodu, to przeważnie Konfederacja jako tako mówi z sensem. A to ta partia która miała wprowadzić syf, kiłę i mogiłę do sejmu, zaniżając wysoki poziom narzucony przez polityków PiS i PO.
Dodano: 19 dni temu
pomijając wątek polityczny to mam dokładnie te same spostrzeżenia odnośnie tej nowelizacji. I terminy i cała konstrukcja jest wzięta prosto z d....
Dodano: 19 dni temu
Polityka na aWc, no bez przesady...
Dodano: 19 dni temu
Dobrze gada, dać mu 5w30 ;-) Szkoda, że to nierealne aby absolutną większość w wyborach dostali. Przez większość głupków od 26 lat mam wrażenie, że marnuję swój głos. Przykre, że demokracja to rządy debili.
Najnowsze blogi
Dodano: 18 godzin temu, przez humvee5
Kategorię wpisu wybrałem wyłącznie taką, na ile pozwala dobrodziejstwo inwentarza programistów. Tymczasem nie tyle mam pomysł na modyfikację w aucie, ile... zmianę auta, czyli klasyczną ...
20 komentarzy
Dodano: 1 dzień temu, przez robsonik67
przy niespełna 4 tys.km przebiegu ,na wygodnie szerokim odcinku autostrady w Wirtembergii ,przy temp.zewn.15st.C, ok. godz.5 rano. Stwierdziłem ,że już nadszedł ten czas i zatrzymałem się na ...
13 komentarzy
Dodano: 1 dzień temu, przez KKrzysztof79
No to kolejny raz pojechaliśmy pościągać się na zlot SierraFan. Pogoda dopisała aż za bardzo bo się czułem jak na patelni :)
11 komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl