Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog kierowcy paweldejko » Dbasz o samochód? Jesteś wieśniakiem!Prześlij sugestię
Wpis w blogu użytkownika paweldejko
LLB
Jeździ: Alfa Romeo 159
Wcześniej jeździł: Opel Astra
Dodano: 3 miesiące temu
Blog odwiedzono 175 razy
Data wydarzenia: 04.07.2019
Dbasz o samochód? Jesteś wieśniakiem!
Kategoria: obserwacja
Na łamach Gazety Wyborczej wypowiedział się jakiś pan ekolog-aktywista (nazwiska nie pamiętam). Wiecie – jeden z tych ekologów-aktywistów od stwierdzeń, że ilość samochodów w miastach przekroczyła poziom krytyczny a miasta nie są z gumy, że budowa nowych dróg zwiększa korki, że wszędzie można dojechać rowerem albo metrem oraz od straszenia samochodami mającymi odebrać ludziom władzę nad światem. No i ten pan ekolog-aktywista rzekł był, że my Polacy to taki rezerwat jesteśmy. Jako jedyny naród na świecie, manifestujemy swoją zamożność przy użyciu drogich samochodów. To świadczy o naszych kompleksach i biedzie intelektualnej.
Na zachodzie nigdzie się tak nie robi. Niemcy jeżdżą najtańszymi Daciami po kilkanaście lat, aż im koła nie odpadną. Bo dla Niemca liczy się by z punktu A do punktu B dojechać, a nie jak dla Polaka szpanować. Mercedesy czy BMW produkowane są tylko na rynek Polski, bo w Niemczech (ani żadnym innym kraju) nikt tego nie kupi. To samo inne marki jak Lexus, Jaguar czy nawet Ferrari albo Maserati. Przeciętny Włoch zadowala się Fiatem Multiplą, a w Polsce każdy menel musi mieć co najmniej Lamborghini. Tak jest, i nawet nie próbujcie dyskutować, że jest inaczej! Tylko w Polsce funkcjonuje rynek towarów luksusowych i tylko tu swój status majątkowy manifestuje się samochodami oraz innymi drogimi przedmiotami. Dlatego kraj nasz słynie z produkcji marek premium i rozbudowanej sieci autostrad bez ograniczeń prędkości, gdzie owe marki można rozbujać do dżentelmeńskich 250 km/h...

Jeszcze głębszymi przemyśleniami wykazał się Muniek Staszczyk na Youtube’owym kanale Duży w Maluchu. To już nie tylko marki premium są passe. Pan Staszczyk stwierdził, że każdy kto dba o swój samochód to wieśniak. I tak jak kolega ekolog-aktywista, aby wzmocnić swoje twierdzenie, odniósł się do „cywilizowanych krajów” gdzie samochód jest narzędziem. Poobijanym, zardzewiałym, brudnym i zniszczonym. Na zachodzie nikt o samochody nie dba. Tylko w Polsce.
W pierwszej chwili przypomniało mi się, że jak krytykuję skarpety noszone do sandałów, to zawsze ktoś przytacza przykład krajów zachodnich. Był tam, i widział, że wszyscy za koleją tak noszą. Inna sprawa, że to co widział w tych krajach to turyści tacy jak on. Którzy przyjechali w ramach biedawczasów all inclusive, last minute do Grecji czy innego Cypru. Poza sandałami i skarpetami noszą też przekąski w postaci pasztetu drobiowego w reklamówkach marki Biedronka. Ale Muniek Staszczyk nie jest taki jak oni. To cywilizowany Europejczyk, który wie co mówi. Gwiazda wielkiego kalibru! Nie mógł nie zauważyć, że poobijane citroeny Xara które zaobserwował na ulicach Paryża to tzw. daily, służące jako tanie samochody na co dzień do miejskich stłuczek. I że wielu z tych Francuzów w swoich garażach ma odjechane, nawoskowane furki służące jako auta weekendowe do czerpania przyjemności i dostarczania rozrywki. Z pewnością przyładował w czasie parkowania swojego Volvo w jakieś Bugatti, z którego Francuz jedynie pozdrowił go i wyjaśnił, że w zasadzie nic się nie stało i nie ma żadnego problemu w tym, że rozwalił mu przedni błotnik za 20 000 euro. Samochody są po to, żeby nimi jeździć. To jest narzędzie. Nie po to kupujesz Veyrona żeby na niego chuchać i dmuchać. Bierzesz, ładujesz do niego LPG i hak do ciągnięcia przyczepki z europaletami, którymi palisz w kominku. Zresztą co ja bredzę... poza Polską przecież, nigdzie się takich samochodów nie kupuje! Jeśli ktoś dał się nabrać na opowiadania, że od Niemca lepiej kupić używany bo wyższa kultura techniczna, albo że autodetailing ma korzenie w Niemczech – to tylko sam jest sobie winien swojej głupoty. Wysoka kultura techniczna i cardetailing to wymysł Polaków. A wymyśliliśmy je dlatego, bo jesteśmy zakompleksionymi wieśniakami Europy.

Żyjemy w irytujących czasach. Kiedyś jak ktoś był fleją, to był po prostu fleją. Nikt się nim nie przejmował, czasem tylko rodzice pokazywali dzieciom, żeby wiedziały co się stanie jak nie będą się myć lub po sobie sprzątać. Dziś taka fleja w Internecie wyzywa cię od wieśniaków, dlatego że dążysz do lepszych form życia i preferujesz wyższe standardy niż barłóg (to wszystko na pewno na pokaz. Dlatego to ciebie pokazują, a nie pana Staszczyka, który przecież niczego na pokaz nie robi). Mało tego. Ogólnie tworzysz naród przegrańców, którzy nie wiedzą jak żyć. Jeśli woskujesz karoserię swojego samochodu, dbasz o dłonie i paznokcie, zmieniasz bieliznę, nie lejesz swojej żony po pijaku i nie walisz soczystym pierdem w czasie spożywania posiłków w restauracji, to wiedz, że jesteś zakompleksionym cebulakiem. Wiedz też, ze na zachodzie tak się nie robi. Cała cywilizacja europejska to kolebka prostactwa i brudu tworzona przez ludzi z brakami w edukacji oraz uzębieniu. Tylko nie Polska. I tego wszyscy powinniśmy się wstydzić...
Dodano: 3 miesiące temu
Samochód który jest tania wersja danego modelu uzywana do przemieszczania lub dla przedstawiciela to rzeczywiście aby zajechać z punktu A do B

Dla fana i pasjonata aut to jednak cos więcej. To status, sukces i udowodnienie sobie ze mogę, marzyłem i spełniłem marzenia. To kwestia smaku i gustu, jak garnitur, okulary czy zegarek.

Tylko prostacy i niechluje nie dbają o tak droga rzecz jak samochód. On świadczy o nas i po domu czy mieszkaniu jest zazwyczaj najdroższa rzeczą jaką mamy.

Jak ktoś ma poobijanego grata to cham i nie staje obok niego bo skoro nie dba o swój to mój też obije, uderzy. Ale szanowanie rzeczy wynosi się z domu.

Rzecz nabyta zużywa się, tak mówią co co nie mają na 1 auto a nie ci co mają na 4. Mocni w gębie...

I nie chodzi o to aby auto było nowe czy drogie. Sztuka to 15 letnie wizualnie i technicznie w świetnej kondycji.

Pieprzenie że Niemcy jeżdżą tanio ha aż się nie rozleci. Oni mają pasję, to oni wymyślili takie wersję jak Golf GTI czy Audi S Line i to dobry gust je posiadać.. Właśnie Niemcy kupują najwięcej aut w Europie i najczęściej je zmieniaja

Szkoda gadać...
Dodano: 3 miesiące temu
Po co sobie tym głowę zaprzątać? Wielu mamy takich co działa zgodnie z zasadą "Nie znam się, to się wypowiem". Koledzy forumowicze, nie bawmy się w polityków!
Dodano: 3 miesiące temu
Sami wybieramy swoje autorytety, te nie muszą być naszymi. W takim przypadku z dumą mogę być "wieśniakiem/wieśniaczką"
Dodano: 3 miesiące temu
Autorytety nie powiem, :) kiedyś wystarczyło mi umyć i odkurzyć auto. Dziś podchodzę do tego trochę inaczej, detaling dopiero pomału "wchodzi" w nasze umysły i dbanie o samochody. Fajnie mieć czyste i świecące auto i to tak trochę świadczy o właścicielu. Tak jak napisałeś podobnie powinniśmy mieć utrzymany własny dom. Są fleje i nic na to nie poradzimy.
Dodano: 3 miesiące temu
Do humvee5: to niech się do nich podłączy "do zabawy", o ile ją zechcą ;-)
Dodano: 3 miesiące temu
Do MarcinGP: w ogóle... Taka Magda Kudłata na fanpage'u kiedyś propagowała miłość, jaka by ona nie była... a pod spodem zdjęcie dwóch pedałów 🤪
Dodano: 3 miesiące temu
Do humvee5: Raczej bronie się, polityka śpiewakom i celebrytom słabo wychodzi :-)
Dodano: 3 miesiące temu
Do Typowy_Janusz: typowy Janusz [los2]. Oczywiście ten z GW i T-Love
Dodano: 3 miesiące temu
Gazeta Wyborcza? Panie, a kto to jeszcze kupuje, nie mówiąc o czytaniu?

Herr Staszczyk dla nas zna się tylko na śpiewaniu, a nie na Europejczykach, celeryctwie (?) i samochodach. Jego sposób myślenia mnie nie interesuje, tylko profesja. Podobnie jak jego nie obchodzi, czym jeżdżę ani jak śpiewam. Krótko i na temat.
Dodano: 3 miesiące temu
Do kstilger: tez mnie się tu szkoda wypowiadać bo zaraz będzie polityka itp...
Dodano: 3 miesiące temu
Do JacK: Dokładnie, mnie to lotto skąd kto co ma czym jeździ w czym chodzi - każdy pracuje/kombinuje na siebie.
Dodano: 3 miesiące temu
Tworzysz sztuczne problemy
Dodano: 3 miesiące temu
Typowe jest obecnie zaglądanie do czyjegoś sposobu życia albo próba wskazywania komuś jak ma żyć. Od kilku lat to u nas narasta w sposób lawinowy.
Poczynając od kościoła poprzez kolejnych nawiedzonych polityków. Zaczyna brać górę kompletny brak tolerancji i jakieś takie tępe zacietrzewienie w swoich racjach.

Przywołujesz kilka przykładów m.in z samochodami i tutaj też nic nie jest czarno-białe i jednoznaczne. Wg. mnie szkoda nawet tematem się zajmować i go komentować tak jak tych przysłowiowych skarpet do sandałów. Jak ktoś lubi to niech nosi mnie to nie obchodzi bo to jego sprawa.
A samochody, jeden kupi i chucha, dmucha, myje, pastuje i płacze jak pojawi się ryska od muchy, drugi kupi i po prostu jeździ. Dla jednego to fetysz dla drugiego to zwykłe narzędzie po przemieszczania czy pracy. A jest jeszcze cała skala pomiędzy tymi podejściami.

A i jeszcze jedno, cały czas bogactwo u nas kojarzy się źle, że na pokaz, że pewnie z kombinatorstwa albo nawet i z kradzieży się wzięło. A na całym świecie jest to normalność mam pieniądze to kupuję dobra luksusowe.
Patrzymy na ludzi poprzez bogactwo i cały czas tylko oceniamy, porównujemy i pewnie w jakieś mierze zazdrościmy, że mają pieniądze i wyładowujemy w komentarze swoje frustracje z tym związane. Po prostu szybko i łatwo szufladkujemy ludzi.
Dodano: 3 miesiące temu
Czyli jak nawoskowałem wszystkie swoje graty to jestem jednak totalnym przegrywem. Nie wspominając o tym, że jedno z moich aut ma 5,41 metra co oznacza, że moje przyrodzenie musi mieć najwyżej 2cm. Jestem chodzącym kompleksem. Proponuję Pana Aktywistę wysłać kolejno do Genewy, Zurichu, Monako, Marsylii a na deser do Dubaju.
Dodano: 3 miesiące temu
:P
Najnowsze blogi
Dodano: 5 godzin temu, przez paweldejko
O tym jaka tapicerka jest najlepsza, można mówić bez końca. Trochę się dziwię, że od lat najbardziej pożądanym i najdroższym obszyciem siedzeń pozostaje to ze skóry naturalnej. Skóra ma ...
5 komentarzy
Dodano: 12 godzin temu, przez Thieru
Witam serdecznie :) Kopę lat minęło od ostatniego wpisu, ale byłem dość zajęty życiem, a poza tym nie umiałem sobie przypomnieć hasła do profilu i się zalogować do portalu :D W ...
7 komentarzy
Dodano: 1 dzień temu, przez VAGuberalles
Cześć każde auto cierpi na jakieś bolączki związane z oszczędnościami producenta. W moim 308 producent zaoszczędził na podszybiu - nie ma typowego metalowego gdzie może zbierać się ...
17 komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl