Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog auta Opel Zafira Granatowy Zefir » Wymiana stacyjki Zafira A, / Astra APrześlij sugestię
Wpis w blogu auta Opel Zafira
Dodano: 7 lat temu
Blog odwiedzono 15317 razy
Data wydarzenia: 20.02.2013
Wymiana stacyjki Zafira A, / Astra A
Kategoria: inne
Jedną z usterek manetki stacyjki może być brak możliwości przekręcenia kluczyka, lub brak możliwości uruchomienia samochodu mimo że przekręcamy kluczyk.

1.Wymianę rozpoczynamy od odkręcenia dwóch śrub górnej osłony kolumny kierowniczej:

2.Po odkręceniu i zdjęciu osłony widać z góry dwie śruby osłony dolnej które tez trzeba odkręcić:

3.Jeśli mamy kierownicę z możliwością regulacji odkręcamy uchwyt rączki:

4.Po odkręceniu zdejmujemy dolną osłonę.

5.Zdejmujemy manetki kierunkowskazów i wycieraczek , manetki maja na bokach zatrzaski które można palcami ścisnąć i wysunąć manetkę w bok:

6.Kostka elektryczna też jest na dwóch zaczepach które trzeba odchylić:

7.Rozłączyć kostkę od manetki:

8.Zdejmujemy osłonę gumową stacyjki i przekręcamy kluczyk w taką pozycje by brzeg klucza był pokryty z wycięciem na stacyjce i jakimś ostrym śrubokrętem lub jak ja zastosowałem szprychę z roweru wkładamy do dziurki nad stacyjką i wciskamy ją do środka jednocześnie wyciągamy stacyjkę:

9.By wyjąć kostkę stacyjki należy odciągnąć zabezpieczenie i dopiero potem rozłączyć kostkę z kablami:

10.Kostka stacyjki jest nadal w kolumnie kierowniczej i zdejmuje się jak manetki ściskamy w dwóch miejscach i ciągniemy w duł:

11.W samej kostce często wyrabia się gniazdo na oś stacyjki:
Po wyciągnięciu stacyjki i odblokowaniu blokady kierownicy możemy w awaryjny sposób odpalić samochód śrubokrętem płaskim o szerokości roboczej ok 4mm przykładając oryginalny kluczyk tak aby immobilizer wykrył kluczyk i zezwolił na odpalenie.
Ja czekałem ok 3 dni aż przesyłka z nową stacyjką dotrze do mnie więc musiałem jakoś się przemieszczać

12. Przed montażem nowej stacyjki warto oddać ją do przerobienia na nasz oryginalny kluczyk tak abyśmy otwierali i odpalali wszystkie zamki jednym kluczem.

13.Koszty: ok 24zł nowy wkład, 12 zł przesyłka. Przerobienie zapadek w stacyjce zrobiłem sam ale zajmuję się tym na co dzień. Nie polecam tego zabiegu robić osobom bez doświadczenia. Wszystkie pozostałe czynności nam się udadzą.

14.Montaż nowej kostki odbywa się w odwrotnej kolejności:

15.Trzeba tylko pamiętać że przed włożeniem samej stacyjki należy śrubokrętem wcisnąć blokadę kierownicy tak jak to jest na zdjęciu w przeciwnym razie stacyjka nie wskoczy na swoje miejsce.

16.Pozostałe elementy instalujemy bez żadnych problemów.

Załączam zdjęcia chronologicznie do numerów w instrukcji.

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 20:24:41
Dodano: 7 lat temu
Dobra robota, a instrukcja pewnie się komu przyda! [up]
Dodano: 7 lat temu
Rzeczywiście nie są...

Ale jak kiedyś kupię Zafirę, to już będę wszystko wiedział:)
Dodano: 7 lat temu
Nie są faktycznie...
Dodano: 7 lat temu
Ale to co? Jakiś defekt mają te Zafiry ze stacyjkami? Przejrzyj fotki, bo wg mnie nie są chronologicznie. W momencie dodawania wpisu system miesza fotki.
Najnowsze blogi
Dodano: 20 godzin temu, przez MarcinGP
Według informacji w profilu zarejestrowałem się 15/03/2010. Dziś mamy 23/01/2020 i w moim profilu pod avatarem ukazało się: "zarejestrowany od 10 lat". Jeszcze wczoraj było: "zarejestrowany od ...
31 komentarzy
Dodano: 3 dni temu, przez giernal
Dziś w trakcie podróży do Łodzi licznik Peugeota wyświetlił przebieg 135 847 kilometrów sygnalizujący pokonanie nim 60 000 km od momentu kupna, tj. w niespełna 93 miesiące. Razem ...
14 komentarzy
Dodano: 4 dni temu, przez paweldejko
Zacznijmy może od podstawowych definicji, które jak się okazuje, nie wszystkim są znane: - przejście dla pieszych – powierzchnia jezdni przeznaczona do przechodzenia przez pieszych, oznaczona ...
28 komentarzy
Marki społeczności
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl