Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog auta Peugeot 308 » Trochę serwisu.Prześlij sugestię
Wpis w blogu auta Peugeot 308
  • przebieg 285 000 km
  • rocznik 2011
  • kupione używane w 2019
  • silnik 1.6 HDI FAP
Dodano: 1 miesiąc temu
Blog odwiedzono 158 razy
Data wydarzenia: 08.07.2020
Trochę serwisu.
Kategoria: serwis
Cześć,

przed dwoma tygodniami wybrałem się na wyważenie kół w Peugeocie przed wypadem urlopowym, bo powyżej 130km/h zaczynały wpadać w drgania - od tego wszystko zaczęło się

Kiedy wulkanizator demontował poszczególne koła, ja robiłem inspekcję wzrokową hamulców i otoczenia. Najpierw na jaw wyszło, że klocki przednie mają ok 50% zużycia, a tarcze widoczny rant. Uwzględniając brak garażu, postanowiłem nie czekać, aż zużyją się bardziej i od razy wymienić klocki, aby nie przyszło mi tego robić zimą w mrozy i śnieżyce :)

Po oględzinach tylnych hamulców uświadomiłem sobie, że klocki wewnętrzne już prawie nie istnieją :/ Co lepsze, to kilka dni wcześniej przypadkiem wszedłem w posiadanie nowego kompletu klocków na tylną oś, a byłem przekonany, że długo jeszcze będą leżeć na półce w piwnicy


Jakby było tego mało okazało się, że osłona przegubu którą wymieniałem 7 miesięcy wcześniej wygląda jakbym ją wymieniał 17 lat temu - zaczęła przepuszczać smar :)

Podsumowując:

- klocki przód Metelli 83zł + samodzielna wymiana
- klocki tył 40zł + wymiana w pobliskim warsztacie ze względu na brak sprzętu do wkręcania tłoczków w zaciskach 60zł
- osłona przegubu Lobro 50zł + wymiana 100zł u znajomego

W ten oto szybki sposób wydałem 400zł na doraźne naprawy, aby móc dalej jeździć i nie wpędzić się w większe koszty.

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 22:45:17
Dodano: 1 miesiąc temu
Do Egontar: U mnie też lekko bije, bo pewnie tarcza zwichrowana po wizycie w kałuży na rozgrzanej, cieńsza już (ale wymiar ma). No jeszcze poza lekkimi wibracjami na kierowniku to cholerne ale ciche łuch, łuch, łuch, łuch przy większych prędkościach.

Robię głośniej radio i nie trzymam prawie kierownicy albo jednym palcem :-)
Dodano: 1 miesiąc temu
Do MarcinGP: Dokładnie, nie robi już wrażenia
Dodano: 1 miesiąc temu
Do glotox: https://www.bailcast.com/
Dodano: 1 miesiąc temu
Do _luckyboy_: fakt mnie to też tylko denerwuje przyjeździe autostradą👌
Dodano: 1 miesiąc temu
Jakość osłony przegubu rewelacja. Daj namiary to też sobie powymieniam. :)
Dodano: 1 miesiąc temu
Do _luckyboy_: Co by tu rzec? A chyba nic... [puchar]Dodano: 1 miesiąc temu
Do _luckyboy_: Ale ja mam tak od zawsze, a kiedyś było inaczej ;-)
Dodano: 1 miesiąc temu
Do MarcinGP: Rozmawiałem z mechanikiem podczas wymiany tylnych klocków to stwierdził, że teraz co raz częściej tarcze wytrzymują tyle co klocki.
Dodano: 1 miesiąc temu
Do _luckyboy_: Palenie kołpaków i tego czegoś, czym pokryte są felgi ze stopów lekkich to norma u mnie. Ja nawet te z tyłu potrafię poprzypalać. No ale u mnie lekko nie mają, żadne klocki, czy tarcze. Są jak nierozerwalny komplet. Zawsze wymieniają mi je razem. Żywotność tarcz mam równą żywotności klocków niezależnie od auta.
Dodano: 1 miesiąc temu
Do yatsec: Na tarczach jest widoczny rant gołym okiem i mogłyby zostać śmiało wymienione, jednak skoro nie są zwichrowane i bardzo dobrze wyglądają, to postanowiłem jeszcze pomęczyć je ostatnim kompletem klocków - u mnie hamulce nie mają ciężko, klocków nie zjeżdżam do końca. W tym czasie sprawdzę jakość tarcz i klocków Metelli, wyrobię sobie zdanie czy kupować kolejny komplet do 308.
Dodano: 1 miesiąc temu
ten materiał, z którego zrobili osłony to jest jakiś wyższy level dziadostwa. W życiu bym nie pomyślał że mają 7 miesięcy...

Te przednie tarcze mają już na oko spory rant, mierzyłeś grubość? Wydaje mi się, że się kwalifikują już do wymiany, zużycie na stronę masz ok 1-2mm.
Dodano: 1 miesiąc temu
Do MarcinGP: Przejechałem już trochę kilometrów, a kołpaki z przodu ciągle czyste na tych Metelli - są i plusy.
Dodano: 1 miesiąc temu
Do _luckyboy_: To sprawdź ile kilosów na nich zrobisz, bo pewnie mniej. Skoro są dwa razy tańsze to gdy pomnożysz przejechane km x2 i porównasz z przebiegiem na TRW będziesz miał jasną odpowiedź, które są bardziej opłacalne. Możesz nawet pokusić się wtedy o wyrażenie tego w %.
Dodano: 1 miesiąc temu
Do MarcinGP: Dobrze kojarzysz Marcinie. Jak kupowałem tarcze i klocki Metelli do Golfa, kupiłem też klocki Metelli do 308. Muszę przyznać, że klocki zaraz po montażu i wyjechaniu na ulicę bez docierania kleiły na poziomie dotychczasowych TRW. Nie wiem jak będzie ze ścieralnością co za tym idzie żywotnością produktu, ale póki co te klocki w 308 nie dają powodu, aby kupować dwa razy droższe TRW.
Dodano: 1 miesiąc temu
Do _luckyboy_: Metelli to jest to co kupiłeś z zamiarem przeprowadzenia testu jakości tańszych, określanych jako nieodbiegające od najwyższych standardów? Czy mi się coś pomerdało?
Dodano: 1 miesiąc temu
Do Egontar: Drgania jak były tak są, ale nie mam zamiaru póki co szukać winowajcy i robić sobie kosztów, bo autostradą jeżdżę raz w roku
Mam minimalny luz na maglownicy, ledwie wyczuwalny, może być to.
Dodano: 1 miesiąc temu
A co z drganiami, ustały? Bo ja niestety, chyba będę musiał wymienić tarcze przód, bo biją przy hamowaniu! :(
Najnowsze blogi
Dodano: 18 godzin temu, przez humvee5
Kategorię wpisu wybrałem wyłącznie taką, na ile pozwala dobrodziejstwo inwentarza programistów. Tymczasem nie tyle mam pomysł na modyfikację w aucie, ile... zmianę auta, czyli klasyczną ...
20 komentarzy
Dodano: 1 dzień temu, przez robsonik67
przy niespełna 4 tys.km przebiegu ,na wygodnie szerokim odcinku autostrady w Wirtembergii ,przy temp.zewn.15st.C, ok. godz.5 rano. Stwierdziłem ,że już nadszedł ten czas i zatrzymałem się na ...
13 komentarzy
Dodano: 1 dzień temu, przez KKrzysztof79
No to kolejny raz pojechaliśmy pościągać się na zlot SierraFan. Pogoda dopisała aż za bardzo bo się czułem jak na patelni :)
11 komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl