Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog auta Toyota Corolla LPG Lalu-Nia » Toyota Road Trip #08 - Niekomercyjna wycieczkaPrześlij sugestię
Wpis w blogu auta Toyota Corolla
  • przebieg 126 689 km
  • rocznik 2003
  • kupione używane w 2019
  • silnik 1.6 i 16V
Dodano: 23 dni temu
Blog odwiedzono 112 razy
Data wydarzenia: 23.07.2022
Toyota Road Trip #08 - Niekomercyjna wycieczka
Kategoria: podróż
Google Maps - mój przewodnik w planowaniu niekomercyjnych wypadów poza miasto. Nigdy się nie zapuszczałem w stronę Wrocławia, bo myślałem, że nic tam ciekawego nie ma. A jednak... można, niekomercyjnie, za darmo, spędzić miło czas rodziną.

Oczywiście wyjazd Toyotą na LPG (od 2 tygodni tankuje już ją za 3zł/netto) mniej więcej tyle mnie koszuje to tylko z mojej kieszeni (75% zwrotu VAT plus parę złotych pomniejszony podatek) - szału nie ma, ale zawsze to 21zł/100km.

Pierwszy przystanek : Żwirowisko Lenartowice (darmowo), przy rzece Odra. Czysto, totalne bezludzie, kilka zbiorników wodnych (każdy znajdzie swoje miejsce), trochę wędkarzy, trochę rodzin z dziećmi, trochę ludzi z psami), nikt nikomu nie zawadza. Płytka i czysta woda - idealne kąpielisko dla dzieci, dojazd po płytach betonowych - bezproblemowy.

Drugi przystanek : Zalew Prężycki (darmowo), zatoka rzeki Odra. Dojazd rewelacyjny, piaszczysta plaża, trochę urlopowiczów z psami i dziećmi w przyczepach kempingowych, kamperach, może z 5 rozbitych namiotów. Nikt nikomu nie zwraca uwagi, że psy biegają, każdy beztrosko hałasuje na swój własny sposób, każdy to akceptuje i ma na to "wyjebane". Po 2 godzinach zastała nas tam burza, to się ewakuwaliśmy.

Trzeci przystanek : nieczynna kopalnia kwarcu w Taczalinie. Teren ogólnie zamknięty, trochę Corollą przez pole, ale ciekawe miejsce dla kogoś kto kocha kamienie :-) wyrobisko już trochę ciężko dostępne - wiem, że jest zalane wodą, ciekawie to wygląda (Google Maps), ale zarośnięte - więc nie próbowałem się do niego dostać w krótkich spodenkach, następnym razem. Ciekawe okazy kwarcu, pół bagażnika napakowane :-)

Przystanek czwarty : Jezioro Koskowickie (darmowo), raj dla wędkarzy. Długo tam nie byłem, mój labrador ryby by spłoszył - nie będę wędkującym psuł zabawy. Tylko fota, podziwianie flory i fauny i kierunek Szczytniki nad Kaczawą.

Przystanek piąty : Szczytniki nad Kaczawą, to miejsce piaskowni prywatnej, ale właściciel jest O.K. Udostępnił darmowo jeden zbiornik dla rekreacji, można tam miło spędzić czas. Oczywiście grillek (który ze sobą zabrałem, by go wyrzucić w przeznaczonym do tego miejscu) - bo niestety iprezuje młodzież czasami tam i nie sprząta po sobie. Szkoda, po za tym urokliwe i spokojne miejsce.

NA KONIEC : zakupy :-) klucze oczkowe pod młotek (nowe - jebitnie mocne POLSKIE Waryński) oraz kilka używek z giełdy Lubińskiej (solidne z niemieckich wystawek). I do tego szlifierka taśmowo-kamieniowa, ale tą kupiłem nową na portalu jak wkrętarkę PARKSIDE (potrzebuje mieć dwie).
Ostatnia aktualizacja: 23.07.2022 19:53:06
Dodano: 15 dni temu
Do Egontar: Przemieszczam się w sposób zaplanowany, na wszystko jest czas.
Dodano: 19 dni temu
Objechałeś wszystkie te miejscówki w jeden dzień? [niewiem] Bo jak tak, to nie było czasu na plażing! ;)
Najnowsze blogi
Dodano: 1 dzień temu, przez MarcinGP
Cześć Wam! Jak w tytule czyli podjąłem się nierównej walce z rdzą w jednej z trzech "służbówek", bo już zakwitła. Rewelacji nie ma ale sytuacja opanowana. Przy okazji odkryłem, że ...
14 komentarzy
Dodano: 3 dni temu, przez Maarten73
Nie wiem na ile artykuł jest rzetelny, ale to kalka z niemieckiego ADAC. https://motoryzacja.interia.pl/samochody-nowe/news-niemcy-skandaliczna-jakosc-nowych-aut-cenniki-to-bezczelnosc,nId,6216355 ...
49 komentarzy
Dodano: 6 dni temu, przez promoring
Uzależnienie od alkoholu klasyfikowane jest jako choroba przewlekła, zaś samego nałogu bardzo trudno się pozbyć. Alkohol niszczy ogól funkcjonowania jednostki – począwszy od zdrowia ...
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl