Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog auta Ford Focus » Światła dzienne -jak wyłączyć/wł. Wibracje podczas jazdy. FOCUSPrześlij sugestię
Wpis w blogu auta Ford Focus
  • przebieg 160 000 km
  • rocznik 2011
  • kupione używane w 2014
  • silnik 1.6 Duratorq TDCi
Dodano: 4 lata temu
Blog odwiedzono 10112 razy
Data wydarzenia: 05.06.2016
Światła dzienne -jak wyłączyć/wł. Wibracje podczas jazdy. FOCUS
Kategoria: zmiany w aucie
W moim modelu światła do jazdy dziennej załączały się automatycznie po przekręceniu kluczyka również z podświetleniem tablicy rejestracyjnej, świateł postojowych, przycisków radia i pokręteł ogrzewania które nie potrzebnie pobierają energię w dzień.
Aby wyłączyć niepotrzebne światła postojowe itd. wystarczy wyjąć bezpiecznik nr 110, 10A.
Natomiast aby wyłączyć światła dzienne, odpowiedzialny jest bezp. nr 135 20A.

Skrzynka z bezpiecznikami znajduje się po stronie pasażera pod schowkiem zamaskowana czarną matą (zdjęcia poniżej)
W ASO pytałem o wyłączenie świateł dziennych ale w moim modelu nie ma takiej możliwości ;)


Ogólnie Focus sprawuje się OK, od zakupu w sierpniu 2014 do dziś przejechałem ponad 100 tyś km.
Jak narazie żadnych oznak zużycia silnika, żadnych wycieków oleju i płynów, dwumas nie daje oznak awarii - polecam Tdci lub jak ktoś woli HDi.
Wcześniej pisałem o wibracjach podczas jazdy, chciałem wymieniać półośki i poduszki silnika - przyczyna zlokalizowana i jak temu zaradzić; omijam lokalne serwisy wymiany opon!
Opony wymieniam tylko w ASO ; przed wyważeniem wystarczyć umyć felgę i oczyścić piastę.Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 14:56:50
Dodano: 3 miesiące temu
Do david2: [puchar]

Dodano: 4 lata temu
Do david2:
To chyba coś nie tak z tym podłączeniem, bo gdy palą się światła do jazdy dziennej, to maja się palić tylko one. Zapalenie chociażby świateł postojowych powinno skutkować automatycznym wyłączeniem świateł do jazdy dziennej. Gdyby było inaczej, powiedzmy, że jesteś zmuszony zostawić auto gdzieś na postojówkach, zostawisz je równocześnie na św. do jazdy dziennej?
Tak to ma wyglądać?
Dodano: 4 lata temu
Do luckyboy: W mojej okolicy nie ma takiego... pozostaje ASO.
Dodano: 4 lata temu
Do babciaela: Dodam, że wg. nowych przepisów (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009) nie muszą się świecić światłą pozycyjne (przednie, tylne, oświetlenie tablicy).
Dodano: 4 lata temu
Do mucko1: Jeśli ktoś podróżuje więcej zagranicą niż w PL - światła dzienne są mu nie potrzebne ( wtedy można wyjąć bezpiecznik nr 135)
Dodano: 4 lata temu
Do mucko1: Jesli potrzebuję zostawić auto na postojowych wystarczy pokrętło pozostawić w pozycji dla nich i tak samo do jazdy w nocy.
Wyjęcie bezpiecznika spowodowało że tablica rej. ,podświetlenia deski i tylne nie palą się za dnia. W moim focusie światła dzienne paliły się z pozostałymi 8-)
Dodano: 4 lata temu
To trafiłeś już na model ze światłami do jazdy dziennej czy raczej piszesz tu o mijania (w poprzednim Focusie też tak nam się zapalało, ale on nie nie miał DLR - rocznik '09 ;) )?
Dodano: 4 lata temu
Masz więc problem i jak to się zwykło mówić opisany sposób dla potomnych należy omijać. Gdyby te światła świeciły nawet jakimś niebiańskim światłem to wyjmowanie i wkładanie bezpieczników w tą i z powrotem nie tylko nie staje się sposobem co wręcz utrudnieniem i na Twoim miejscu natychmiast zrobiłbym korektę.Skoro ktoś taki jak ja,potrafiący odróżnić minus od plusa w samochodzie potrafił założyć światła tego typu że działają po uruchomieniu silnika dopiero a w dodatku potrafią świecić jeszcze po jakimś czasie od jego wyłączenia [wracam do domu,szarmancko zamykam drzwi,odchodzę i dopiero za chwilę gasną te światła] to w tak ładnym aucie,podpierając się instrukcją dasz sobie radę.Bezpieczników nie ruszaj.Pozdrawiam.
Dodano: 4 lata temu
Wyjmowanie bezpiecznika raczej mało praktyczne - i jak pisze mucko1 -raczej niezgodne z przepisami. Podczas kontroli drogowej świateł będziecz grzebał w skrzynce z bezpiecznikami??[niewiem]

Pozdrawiam Misia [papa]
Dodano: 4 lata temu
W porządnym serwisie wymiany opon, felgę przed montażem nowej opony wkłada się do myjki. Wystarczy znaleźć profesjonalny serwis ogumienia, nie trzeba wymieniać opon w ASO.
Dodano: 4 lata temu
Światła do jazdy dziennej powinny być tak podłączone, że po uruchomieniu silnika palą się tylko one, natomiast po włączeniu chociażby świateł postojowych automatycznie gasną, co za tym idzie, w czasie kiedy palą się światła dzienne, nie pali się podświetlanie tablicy, ani zegarów. Tak mówi instrukcja podłączeniowa, zresztą chyba i przepisy. :)
Wypinanie bezpiecznika, aby zgasły światła postojowe, to jakieś nieporozumienie, a jak będziesz potrzebował zostawić auto na postojowych, to co, będziesz znowu wkładał bezpiecznik? to przecież jakaś porażka.
Oby wszystko działało jak piszę, jeden z trzech kabli od świateł dziennych nie powinien być podłączony pod światła mijania, tylko już pod światła pozycyjne i to załatwi cały problem z tym związany. :)
Najnowsze blogi
Dodano: 3 dni temu, przez karel
Po wielu miesiącach poszukiwań wreszcie udało mi się znaleźć Teslę, która spełniła moje oczekiwania. Tesle oferowane w Polsce były za drogie, a w osiągalnej dla mnie cenie powypadkowe ...
12 komentarzy
Dodano: 3 dni temu, przez paweldejko
No to jestem po sezonie chłodnym i sezonie ciepłym. Czas zrewidować moje oczekiwania co do tapicerki z Alcantary, z rzeczywistością. Przypomnę, że głównym powodem wymiany tapicerki były ...
6 komentarzy
Dodano: 9 dni temu, przez glotox
Korona wirus daje się nam we znaki. Mniej jeżdżę i kilometrów przybywa mniej. Ale statystyki są nieubłagane. Dodaję wpis dla niedowiarków, że na prawie 65 000 km przejechanych, 20 000 km ...
25 komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl