Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog kierowcy piotrlct » Orlen - pytanie do tankujących tam.Prześlij sugestię
Wpis w blogu użytkownika piotrlct
Dodano: 2 miesiące temu
Blog odwiedzono 175 razy
Data wydarzenia: 10.10.2018
Orlen - pytanie do tankujących tam.
Kategoria: obserwacja
Kilka dni temu zatankowałem benzynę 98 na stacji Orlen. Po odbiciu pistoletu zakończyłem tankowanie i okazało się, że zbiornik jest napełniony w ok. 80%. Wczoraj tankowałem inne auto (benzyną 95) również na stacji Orlen i znowu powtórzyła się ta sama sytuacja. Pistolet odskoczył już przy 80-85% napełnienia baku. Czy mieliście kiedyś podobne doświadczenia. Dotychczas zawsze tankując do pierwsego odbicia zbiornik był napełniony do pełna. Może Orlen namieszał coś w składzie benzyny na zimę, że mocno się pieni i zbyt wcześnie odbija pistolet.
Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 07:19:05
Dodano: 1 miesiąc temu
pewnie to kwestia pistoletu:)
Dodano: 2 miesiące temu
Do Tejlor: nie wiem jak w aurisie ale w priusie przejechał 140 km. Znudziła mu się jazda przy 90 km/h i zwiększył prędkość na autostradzie. Sam przejeżdżam na O km około 100 km. dalej się boję. :)
Tak jazda jest niebezpieczna wszystkie syfy dostają się w układ paliwowy i zimą może okazać, że nie odpali.
Dodano: 2 miesiące temu
Tankuję przeważnie na Orlenie, bo mam po drodze i zawsze po zatankowaniu wskaźnik pokazuje pełny bak. Fakt, że przy zasięgu 30 km, wchodzi 46l (bak 50l), ale to raczej wina "bezpiecznego" wyliczania rezerwy.
Zachar testując kiedyś Aurisa, jechał do zera i na zasięgu 0km pokonał bodajże ponad 20 km.
Dodano: 2 miesiące temu
Może to są "oszczędne" stacje - dla tankujących blondynek zawsze do pełna?
Dodano: 2 miesiące temu
Nie odnotowałem jeszcze takich przypadków, a najczęściej tam tankuję. Corollę z kolei obowiązkowo i przy dieslu też bez w/w objawów ;).
Dodano: 2 miesiące temu
Wczoraj tankowałem na ORLENIE i się przelało zanim odbił pistolet. Też byłem zdziwiony.
Dodano: 2 miesiące temu
tankowałem w poniedzialek i wszystko było ok do odbicia i full, sprawdz na innej stacji
Dodano: 2 miesiące temu
Skład paliwa nie ma raczej nic do rzeczy. To bardziej kwestia ciśnienia, które panuje w baku i wlewie. I ilości powietrza w nim znajdującego się. Automatyka dystrybutora zapobiegająca przelaniu może być ustawiona zbyt "czujnie". Skoro gdzie indziej napełniasz w 100%, to zakładam że zbiornik nie jest zapowietrzony. Takie objawy bywają np. po wygłodzeniu auta niemalże do zera. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać, to może trzeba zastanowić się, czy odpowietrzanie układu działa prawidłowo.
Dodano: 2 miesiące temu
Raczej zbyt szybko leci z pistoletu.
Dodano: 2 miesiące temu
Może to kwestia konkretnego "pistoletu"?
Najnowsze blogi
Dodano: 16 godzin temu, przez kstilger
Otwieram casting na fajne ale niepraktyczne auto do 130k pln lub 30k euronow. Generalnie auto ma dawac frajde z jazdy w pojedynke, moze byc dwuosobowe (tylna kanapa niepotrzebna, moze byc ale nie ...
21 komentarzy
Dodano: 1 dzień temu, przez KMichal
Ostatnio, przy zaledwie -2,5 st. C akumulator w Werze odmówił posłuszeństwa. Po 24h postoju auta nie udało się uruchomić. Niby wszystkie systemy elektroniczne działały poprawnie (eg. ...
8 komentarzy
Dodano: 1 dzień temu, przez Qchar
Witam :) Sobota i jak to u mnie by odpocząć czynnie wprowadziłem kilka zmian w aucie a mianowicie :) Po ostatnich sekscesach z autem tzn akcji kuny zamówiłem małe urządzonko do ...
20 komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl