Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog kierowcy piotrlct » Orlen - pytanie do tankujących tam.Prześlij sugestię
Wpis w blogu użytkownika piotrlct
Dodano: 7 dni temu
Blog odwiedzono 116 razy
Data wydarzenia: 10.10.2018
Orlen - pytanie do tankujących tam.
Kategoria: obserwacja
Kilka dni temu zatankowałem benzynę 98 na stacji Orlen. Po odbiciu pistoletu zakończyłem tankowanie i okazało się, że zbiornik jest napełniony w ok. 80%. Wczoraj tankowałem inne auto (benzyną 95) również na stacji Orlen i znowu powtórzyła się ta sama sytuacja. Pistolet odskoczył już przy 80-85% napełnienia baku. Czy mieliście kiedyś podobne doświadczenia. Dotychczas zawsze tankując do pierwsego odbicia zbiornik był napełniony do pełna. Może Orlen namieszał coś w składzie benzyny na zimę, że mocno się pieni i zbyt wcześnie odbija pistolet.
Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 07:19:05
Dodano: 6 dni temu
pewnie to kwestia pistoletu:)
Dodano: 6 dni temu
Do Tejlor: nie wiem jak w aurisie ale w priusie przejechał 140 km. Znudziła mu się jazda przy 90 km/h i zwiększył prędkość na autostradzie. Sam przejeżdżam na O km około 100 km. dalej się boję. :)
Tak jazda jest niebezpieczna wszystkie syfy dostają się w układ paliwowy i zimą może okazać, że nie odpali.
Dodano: 6 dni temu
Tankuję przeważnie na Orlenie, bo mam po drodze i zawsze po zatankowaniu wskaźnik pokazuje pełny bak. Fakt, że przy zasięgu 30 km, wchodzi 46l (bak 50l), ale to raczej wina "bezpiecznego" wyliczania rezerwy.
Zachar testując kiedyś Aurisa, jechał do zera i na zasięgu 0km pokonał bodajże ponad 20 km.
Dodano: 7 dni temu
Może to są "oszczędne" stacje - dla tankujących blondynek zawsze do pełna?
Dodano: 7 dni temu
Nie odnotowałem jeszcze takich przypadków, a najczęściej tam tankuję. Corollę z kolei obowiązkowo i przy dieslu też bez w/w objawów ;).
Dodano: 7 dni temu
Wczoraj tankowałem na ORLENIE i się przelało zanim odbił pistolet. Też byłem zdziwiony.
Dodano: 7 dni temu
tankowałem w poniedzialek i wszystko było ok do odbicia i full, sprawdz na innej stacji
Dodano: 7 dni temu
Skład paliwa nie ma raczej nic do rzeczy. To bardziej kwestia ciśnienia, które panuje w baku i wlewie. I ilości powietrza w nim znajdującego się. Automatyka dystrybutora zapobiegająca przelaniu może być ustawiona zbyt "czujnie". Skoro gdzie indziej napełniasz w 100%, to zakładam że zbiornik nie jest zapowietrzony. Takie objawy bywają np. po wygłodzeniu auta niemalże do zera. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać, to może trzeba zastanowić się, czy odpowietrzanie układu działa prawidłowo.
Dodano: 7 dni temu
Raczej zbyt szybko leci z pistoletu.
Dodano: 7 dni temu
Może to kwestia konkretnego "pistoletu"?
Najnowsze blogi
Dodano: 2 dni temu, przez glotox
Dziś przejechałem pierwsze 10000 km. Ze zdjęć widać jak się sprawuje i jakie ma spalanie. Średnie spalanie od nowości (nie kasowałem specjalnie licznika) wynosi 6,8 l/100km i 9 kWh/100km. ...
26 komentarzy
Dodano: 2 dni temu, przez AR_33
Od pewnego czasu nie jeździłem już Alfą ( poprzednia sprzedałem )i dzisiaj jadąc do pracy doświadczyłem tego co nazywam syndromem Alfy. A mianowicie, większość kierowców widząc we ...
Dodano: 3 dni temu, przez AR_33
Wczoraj odebrałem Giulie z salonu. Piękna ( jak każda Alfa )błyszcząca i pachnąca nowością. Trasa z Katowic do Poznania, autostrada i trochę krajówek. Spalanie na poziomie 10 l/100 km nie ...
Marki społeczności
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl