Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog kierowcy VAGuberalles » ON - czy wystarczająco smaruje?Prześlij sugestię
Wpis w blogu użytkownika VAGuberalles
Dodano: 15 dni temu
Blog odwiedzono 163 razy
Data wydarzenia: 04.10.2019
ON - czy wystarczająco smaruje?
Kategoria: inne
Ostatnio bardzo zaciekawił mnie temat smarności paliw. W internecie, aż wrze na temat dodawania oleju 2T do oleju napędowego, celem poprawy smarności paliwa, tak ważnej w przypadku układów CR.

Nie jest tajemnicą, że z powodu ekologii olej napędowy jest odsiarczany. Niski poziom siarki w paliwie ma bezpośredni wpływ na niską jego smarność i usterki układów wtryskowych.

Okazuje się, że ratunkiem dla odsiarczonego oleju napędowego są dodatki biokomponentów - już dodatek 5% powoduje, że paliwo to uzyskuje bardzo dobre walory smarne (patrz wykres).

W związku z tym jest całkiem niezrozumiałe dlaczego niektórzy unikają diesla z dodatkiem biokomponentów.

Poza tym warto dodawać dodatki do paliw poprawiające smarność.
Dodano: 14 dni temu
Do MarcinGP: Trudno mi powiedzieć, bo tam nawet rzadko można spotkać diesel premium, zwykle jest diesel i to wszystko z oleju napędowego.
Dodano: 14 dni temu
W Niemczech są osobne dystrybutory z paliwem z dodatkiem biokomponentów i bez. Te z "bio" są trochę tańsze, a u nas nie wiesz co lejesz.
Dodano: 14 dni temu
Na tym się nie znam. :(
Najnowsze blogi
Dodano: 1 dzień temu, przez paweldejko
O tym jaka tapicerka jest najlepsza, można mówić bez końca. Trochę się dziwię, że od lat najbardziej pożądanym i najdroższym obszyciem siedzeń pozostaje to ze skóry naturalnej. Skóra ma ...
13 komentarzy
Dodano: 2 dni temu, przez Thieru
Witam serdecznie :) Kopę lat minęło od ostatniego wpisu, ale byłem dość zajęty życiem, a poza tym nie umiałem sobie przypomnieć hasła do profilu i się zalogować do portalu :D W ...
8 komentarzy
Dodano: 2 dni temu, przez VAGuberalles
Cześć każde auto cierpi na jakieś bolączki związane z oszczędnościami producenta. W moim 308 producent zaoszczędził na podszybiu - nie ma typowego metalowego gdzie może zbierać się ...
28 komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl