Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog auta Seat Leon FR 180 KM DSG » O rejestracji samochodów w czasie pandemiiPrześlij sugestię
Wpis w blogu auta Seat Leon
  • przebieg 62 000 km
  • rocznik 2017
  • silnik 1.8 TSI
Dodano: 7 dni temu
Blog odwiedzono 158 razy
Data wydarzenia: 10.06.2021
O rejestracji samochodów w czasie pandemii
Kategoria: inne
Witajcie!

Dziś krótko i na temat.

Tak o to wygląda rejestracja samochodów w moim wydziale komunikacji:
https://olawa24.pl/artykul/kolejki-do-wydzialu/1182591

Obostrzenia znoszą i świat staje się normalniejszy, ale nie dotyczy to urzędów. Tam jak będą mogli, będą pracować na wolnych obrotach jak najdłużej. O ile Punto zarejestrowałem 8 lat temu w ciągu 1.5h, 7 lat temu firmę zarejestrowałem w Urzędzie Miasta w ciągu 20 min, złożyłem papiery do ZUSu w ciągu 10 min i potwierdziłem Profil Zaufany w Urzędzie Skarbowym w podobnym czasie, to teraz nie zamierzam wstawać o 5 rano i stawać w kolejkę pod Wydziałem Komunikacji po bilecik i mieć nadzieję, że dostanę. Niedoczekanie ich!

A więc przyszły właścicielu Leona, zrozum sytuację i nie licz na to, że przerejestruję samochód na siebie przed sprzedażą. Dostaniesz umowę kupna sprzedaży i gratis do tego oryginalną fakturę wykupu z leasingu. Będziesz mógł z tym udać się w kolejkę do swojego wydziału, albo zgłosić nabycie przez Internet, żeby nie dostać kary i wciąż jeździć na wrocławskich blachach jak ja.
Dodano: 6 dni temu
Na szczęście w moim Wydziale Komunikacji jest możliwość umówienia wizyty on-line. Oczywiście za wolnym terminem trzeba kilka(naście) dni czekać, ale idzie się jak król na wyznaczoną godzinę. ;)
Dodano: 7 dni temu
Do Tejlor: Takie mamy czasy ze jechałbym nawet 400 km aby udało sie kupic wymarzone auto bez czekania 4 czy 6 miesięcy
Dodano: 7 dni temu
Do Tejlor: Szwagier do Słupska po nową Octavię w dobrej cenie i wersji pojechał, żeby nie czekać, bo pół roku krzyknęli, a leasing i koszty były mu potrzebne.
Dodano: 7 dni temu
Do MaArek77: No i tu jest pies pogrzebany. Oczekiwanie do produkcji to 4 miesiące, będę szukał czy ktoś w rozsądnej okolicy nie ma takiego na salonie. Do końca przyszłego tygodnia powinno być już wszystko wiadomo.
Dodano: 7 dni temu
Do Tejlor: No ale czy umowa jest jednoznaczna z odbiorem?
Dodano: 7 dni temu
Do Tejlor: U mnie Piasecznie bez COVID'u trwało to do 2 miesięcy to nie wyobrażam sobie co tam się teraz dzieje. Teraz mają pretekst i będą go przeciągać w nieskończoność jak w mojej rejonowej przychodni. Wejdziesz tylko umówiony, ale telefonów nie odbierają żeby się umówić. Wkurzony podjechałem pod zamkniętą przychodnię, okno uchylone i tylko śmiechy słyszę, to za telefon i dzwonię. Słyszę, że u nich "drymda". Podniosła i odłożyła słuchawkę. To jeszcze raz dzwonię i teraz nie podnoszą już wcale. Jak się nie wydrę "odbierzcie kórwa ten telefon, wiem gdzie zadzwonić i zgłosić to co tu się odwala!!!". Cicho się zrobiło, tajemnicza ręka zamknęła okno i "nie ma nas" żeby opierdzielu "face to face" nie dostać. Drzwi oczywiście zamknięte i na dzwonek do drzwi specjalnie przez obostrzenia założony nikt nie przychodzi żeby chociaż sprawdzić czy ktoś im na chodniku pod przychodnią nie umiera. Do końca dnia czyli do 14-ej numer zajęty, a byłem tam koło 11-ej. Następnego dnia dopiero zaczęły odbierać tak się przestraszyły ochrzanu i że się wyda co wyprawiają.
Dodano: 7 dni temu
Do MaArek77: No pewnie. Mam nadzieję, że już na dniach będę podpisywał umowę.
Dodano: 7 dni temu
Czyli spodziewasz sie nastepcy? Tego lata jeszcze?
Ja jak sie uda do 29 czerwca odbiore nowe auto. Podobno juz wyprodukowali i transportuja.

W Niemczech pewnie potrwa to zamiast 3 dni to 8 na przyklad
Tu tez w urzedach sa kolejki system działa sprawnie ale brak wolnych terminow online

Rzeczpospolitapokurwiona wszystko ma na opak.
W Niemczech nie majac ubezpieczenia OC auta nie zarejestrujesz.
A zarejestrowanego sprzedac nie wolno.

Sa tablice zólte lub laweta
Najnowsze blogi
Dodano: 2 dni temu, przez Tejlor
Pamiętam to jak dziś. Początek lat dwutysięcznych, Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata i seria Colin McRae Rally. Wiele ciekawych samochodów, a wśród nich on - Mitsubishi Lancer. Nie ...
13 komentarzy
Dodano: 6 dni temu, przez michal-q
Sobota późny poranek, szybkie pytanie do córki i jedziemy na zakupy. Żeby nie było za blisko to wybraliśmy się do dużego centrum oddalonego o niecałe 2h jazdy. Podróż minęła spokojnie, ...
25 komentarzy
Dodano: 7 dni temu, przez Tejlor
Witajcie! Dziś krótko i na temat. Tak o to wygląda rejestracja samochodów w moim wydziale komunikacji: https://olawa24.pl/artykul/kolejki-do-wydzialu/1182591 Obostrzenia znoszą i świat ...
8 komentarzy
Marki społeczności
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl