Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog kierowcy humvee5 » Maniobra da esquiva -77km.comPrześlij sugestię
Wpis w blogu użytkownika humvee5
Dodano: 13 dni temu
Blog odwiedzono 316 razy
Data wydarzenia: 12.02.2020
Maniobra da esquiva -77km.com
Kategoria: inne
Dobrze zorientowani miłośnicy motoryzacji nie tylko znają, ale też powołują się na hiszpański kanał YouTube zwany 77kmh - maniobra da esquiva. W dużym uproszczeniu chodzi o coś, co fani Mercedesów A-Klasse znają pod nazwą... testu łosia [los2]. Co więcej - w prawdziwym życiu wyniki badań 77kmh.eu dla pojedynczego śmiertelnika znaczyć mogą więcej niż detale w rodzaju gałki zmiany biegów w kształcie golfowej piłeczki, pięciu gwiazdek NCAP czy filtrów cząstek stałych. Nie mówiąc o wtyczce od plug-in.


1) Zasadniczym zadaniem testujących jest zapewnienie (w powtarzalnych, dobrych warunkach pogodowych) świeżutkich pomiarów dla najnowszych samochodów. Wszystko jest bezlitośnie filmowane przez kilka kamer - w normalnym lub zwolnionym tempie. Tutaj wychodzą "perełki" związane ze zbyt nadwrażliwym zestrojeniem zawieszenia czy niewłaściwie dobranym rodzajem i rozmiarem opon.

2) Test składa się z konkurencji "podwójna szybka zmiana pasa ruchu [maniobra]" oraz "slalom" [hiszp. eslalon]. Konsekwentnie mierzona jest prędkość GPS samochodu, począwszy od 75 km/h. Jeżeli auto utrzyma się między pachołkami i nie dotknie żadnego, podwyższa się jego prędkość.

3) Kunszt inżynierów od zestrojenia podwozia widać najlepiej w zachowaniu aut, które przekraczają 80 km/h. Zaskakujące jest natomiast to, że wersje sportowe zazwyczaj nie poprawiają wyniku zwykłego modelu. Niższa masa i jej lepszy rozkład oraz normalne opony zamiast szerokich z ciężką i wielką felgą hot hatchy czynią z ciapowatego pluszaka zwinnego drapieżnika.
Gdyby ktoś pytał, jak możliwe są cuda na filmikach, że rywale Golfa VII tak łatwo go ogrywają w Maniobrze - przypomnijcie sobie, co wyprawiał Fiat 126p na KJS-ach.

4)Testy przeprowadzane są na kanale... niestety dopiero od 3 lat. Były już w tej krótkiej historii auta, które stawały na dwóch kołach, i był aktualny Ford Focus, który wyciągnął z zawieszenia 83 (!!!) km/h. Świetnie poradziła sobie cywilna Honda Civic z kartonem mleka pod maską, która ograła jak dzieci wszystkie modele z koncernu VW AG (80:77 km/h). Golf swoją piłeczką może się tylko pokazać w połowie stawki.
Crossovery i SUV-y zazwyczaj kończą gdzieś poniżej 75 km/h, a ich szarpanie przez układ ESP w podbramkowych sytuacjach powoduje, że auto nie zmienia pasa po raz drugi. Oznacza to tyle, że omijając sarnę możemy bez najmniejszych szans wyładować się pod TIR-a niesterownym, lśniącym dżipowatym autem.


Ostatnio na portalu też jesteśmy jakby poddawani "Maniobrze" i w pustych blogach przewracają się pachołki. A podobno Fiat Multipla nieźle zachowywał stabilność, choć prędkości tego przekarmione go delfina nie wychylały się poza nadświetlną 70 km/h.Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 14:02:39
Dodano: 6 dni temu
Do mucko1: Same wiedzą...
Dodano: 6 dni temu
Do MarcinGP:
Musisz paniom pielęgniarkom pokazać gdzie i jak się wbija.
Dodano: 6 dni temu
Do mucko1: Zaczyna się. Wiadro krwi już pobrali. Pewnie zaraz reszta. Na łapach to już nie wiedzą gdzie się wbijać igłą.
Dodano: 6 dni temu
Do MarcinGP:
O rzesz, fuj.
Dodano: 7 dni temu
Do mucko1: Powtórzą jutro rano...
Dodano: 7 dni temu
Do MarcinGP:
E, chyba będą musieli Ci powtórzyć, bo pewnie o czymś zapomnieli.
Dodano: 8 dni temu
Do mucko1: Oby nigdy więcej.
Dodano: 8 dni temu
Do MarcinGP:
Sado-maso.
Dodano: 8 dni temu
Do mucko1: Nie ma co, pieszczoty pierwsza klasa ;-)
Dodano: 9 dni temu
Do MarcinGP:
Znam to, nie raz tak mnie wymęczyli.
Od drugiej strony też. Nie wiem co gorsze?
Dodano: 9 dni temu
Do mucko1: Ja dziś miałem emocje i to bez % Niech je jasna cholera. Ależ ta rura długa... Chyba prawie tyłkiem mi wyszła. Nieźle mnie wymęczyli.
Dodano: 9 dni temu
Do MarcinGP:
Co to za emocje, jak bez %
Dodano: 9 dni temu
Do SzarnaMamba: Albo "z beczki ogóreczki" ;-)
Dodano: 9 dni temu
Do mucko1: Jak ktoś lubi emocje... ;-)
Dodano: 10 dni temu
Do MarcinGP:
Czasami warto zaryzykować.
Dodano: 10 dni temu
Do MarcinGP: albo wekowane [niewiem]
Dodano: 10 dni temu
Do humvee5: To w końcu ogórki są kiszone, czy kwaszone, bo co drugi mówi inaczej.?
Dodano: 10 dni temu
Do mucko1: Wiem. Ale to błąd, a przynajmniej ryzyko [rotfl]
Dodano: 10 dni temu
Do humvee5:
Ogóra to On by zakisił, ale czy ordynator przymie za to kasę?
Dodano: 10 dni temu
Do MarcinGP:
Lubię Cię mordo.
Dodano: 10 dni temu
Do mucko1: Marcin pewnie reflektuje na udko gęsie 🦆 w sosie... piernikowym [food] lub na móżdżek cielęcy z kiszonymi ogórkami 😉

Rachunek u ordynatora płatny w kopercie 🙂
Dodano: 10 dni temu
Do mucko1: Goń się! :-)
Dodano: 10 dni temu
Do MarcinGP:
Może zamów sobie koryto na telefon, tylko nie wiem czy "Polka" ma taką usługę?
http://warszawa.restauracjapolka.pl/pl/o-restauracji#0
Dodano: 10 dni temu
Do mucko1: Tutaj to ja na pewno nie przytyję pewnie tak jak i Ty w sanatorium. Dobrze, że wziąłem trochę żarcia z domu.
Dodano: 10 dni temu
Do humvee5:
Gdyby było inaczej, to nie byłaby potrzebna kudłata, sami by Go wykończyli.
Dodano: 11 dni temu
Do mucko1: i bez Marszałka. Bo musiałbyś u Magdy zamówić dla niego koperty drobiowe 🤣
Dodano: 11 dni temu
Do MarcinGP:
Nie bądź tym co ryje.
Dodano: 11 dni temu
Do humvee5:
Ale bez kopaczki w roli głównej
Dodano: 11 dni temu
Do MaArek77: też rozumiem decyzję zakupowe. Ale słabego zestrojenia ESP, lukrowania tym samym producentom w testach i drewnianych zawieszeń nie będę pochwalał. VW może być dobry lub bardzo dobry, ale otwarcie chcę wiedzieć, w jakiej dziedzinie nie jest idealny. A zwłaszcza w sprawie tak kluczowej jak bezpieczeństwo.
Nie mówiąc o tym, że wszystkie te auta od VW prowadzą się dobrze, ale nie finezyjnie. I wynika to nie z filozofii konstruktora, tylko względów oszczędnościowych i robienia na jedno kopyto.
Dlatego wyniki tych testów będę śledził z ogromnym zainteresowaniem 🙂
Dodano: 11 dni temu
Do humvee5:
Najnowsze blogi
Dodano: 1 godzina temu, przez ANNA83
Witam :-) Wydaje się,  że to dosłownie przed chwilą, a to już w listopadzie minął rok od zakupu "Juniora". W planach miałam napisanie kilku słów na tę okazję, ale plany to jedno, a ...
Dodano: 1 dzień temu, przez humvee5
Prolog. Mając poczucie graniczące z pewnością - czuję, że guzdrzę się z tą relacją. Auto już dawno wróciło do serwisu, jedynie tu na portalu można nieco podyskutować o pierwszeństwie ...
24 komentarze
Dodano: 2 dni temu, przez ANNA83
Witam Od ostatniego wpisu Nissan nie kaprysił, oprucz paliwa itp niczego więcej nie dopraszał się. W tym miesiącu wykupiona została kolejna polisa i przeszedł pomyślnie przegląd. Mimo, że ...
17 komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl