Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog kierowcy _luckyboy_ » Kaucja za olej :DPrześlij sugestię
Wpis w blogu użytkownika _luckyboy_
Dodano: 11 dni temu
Blog odwiedzono 99 razy
Data wydarzenia: 30.07.2020
Kaucja za olej :D
Kategoria: obserwacja
https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-w-nowym-roku-ruszy-w-polsce-system-kaucyjny,nId,4640580

Zapraszam do dyskusji
Dodano: 10 dni temu
Po prostu cena oleju niestety wzrośnie o paręnaście złotych.
Przecież nikt rozsądny nie będzie sobie głowy zawracał odbieraniem tego oleju po wymianie w serwisie i wożeniu go gdzieś tam by go sprzedać. No może Ci co sami to sobie wymieniają będą w to się bawić.
Zakładam, że w serwisie jakoś to rozliczą w cenie nowego oleju i cena oleju w sumie nie wzrośnie bo w serwisie leją olej z beczki i płaci się w zasadzie za tyle ile wleją. A te różnice na zasadzie spuszczą 4,2 a zaleją 4,4 będą pomijalne.
Dodano: 11 dni temu
Banda debili i złodziei bez żadnej logiki i szkół. Eko pretekst to robienia z ludzi jeleni.
Drastycznie ale szczerze napisałem
Dodano: 11 dni temu
4,5 zł do litra oleju? Toć bańka pięciolitrowa Motula kosztuje 150 zł. Kaucja zwiększy jej cenę o 22,5 zł. A tanie oleje? Jakieś tam oleje K2 kosztują nawet 60 zł. To przecież ich cena wzrośnie dwukrotnie.

I co dalej? Jadę do mechanika, który sprzedaje mi swój olej z kaucją. Bańkę 5 litrów. Jeżdżę przez rok, mój samochód spala 0,8 oleju, do zlania mam 4,2 litra. Mechanik zwraca mi kaucję za 5 litrów, czy za 4,2 litra?! Na fakturze mem przeważnie trzy pozycje: olej + filtr + koszt wymiany. Jaką mam pewność, że koszt wymiany nie wzrośnie o kaucję?

Inna sytuacja, sam kupuję olej. Mechanik mi go potem zlewa do bańki. Jak go upilnuję, żeby mi zlał właściwą ilość, i nie przyciął sobie np. pół litra? Przecież jeśli weźmie sobie 0,5 litra z każdego z ośmiu samochodów w których tego dnia wymieniał olej, to ma 4 litry x 4,5 zł = 18 zł. I nawet jak mi zleje, to tę ujabaną w oleju bańkę muszę wozić gdzieś do "skupu", który zapewne będzie w najbliższym mieście wojewódzkim. Wkład od katalizatora już mi 6 lat w garażu leży, bo nie mam czasu go sprzedać na skupie.

No i zaczynają się problemy...
1. Mam te 4,2 litra oleju, za które dostanę ze 20 zł, ale koszt dojazdu do skupu to 30 zł. A więc nie opłaca mi się. Może też nie opłacać się mechanikowi, który powie "zabierz to pan ode mnie, nie jestem jakimś mechanikiem ze stodoły". Zostaję z bańkami przepracowanego oleju. Niejeden wyleje ten olej do lasu i tak się skończy cała ekologia.
2. Ponieważ nie otrzymam zwrotu kaucji, konieczność jej wpłacenia jest dla mnie jakby podatkiem w wysokości 22,5 zł. Zawsze będzie jakimś podatkiem, bo każdy silnik odrobinę oleju spala.
3. Ciekawe czy menele nie wpadną na pomysł zbierania pustych baniek po oleju i napełniania ich substancjami alternatywnymi. Zresztą każdy tak będzie poniekąd robił, bo szkoda płacić za 5 litrów, a wypłacać za 4,2. To się doleje przepalonego roślinnego i będzie git.
4. Zacznie się mechanizm walki z procederem. Komuniści znów bohatersko będą musieli rozwiązywać problem który sami stworzyli. Kontrole w warsztatach, kary za jakieś bzdury, kolejne koszty i utrudnienia. Jakby nie można było po prostu zwiększyć kar za spalanie oleju silnikowego. Postulują zwiększenie kwot mandatów do 5 000 zł za głupie wykroczenie i odbieranie prawa jazdy na 3 miesiące, ale truciciela potrafią ukarać max. 500 zł. Niech zapłaci 5 koła i na 3 miesiące zakład zaplombowany, to odczuje karę.
5. Smog jak był, tak dalej będzie, bo niejeden machnie ręką na te bańki z olejem i powie mechanikowi "weź se je pan".
Dodano: 11 dni temu
Do yatsec: Za takie nadużycie to kara z UFG jak za brak OC ;-)
Wtedy dopiero cena za przechodzony wzrośnie 100 razy żeby było co dolać na porycie ubytków. Mielibyśmy wtedy najlepsze auta na świecie. Nawet największe trupy nie miałyby ubytków [smiech2]
Dodano: 11 dni temu
Do MarcinGP:

Dodano: 11 dni temu
A co z olejem spalanym przez pojazd?:) Ten raczej trudno oddać:) Nie wspominając o tym rozlanym w czasie wymiany:)
Dodano: 11 dni temu
I tak najbardziej ich boli kasa przelatująca między palcami, a ekologia to tylko pretekst dla takich działań żeby zamknąć usta krytykom. Dziś jak ktoś nie jest pro-ekologiczny w sposób ogólnie uważany za jedyny właściwy to znaczy, że jest prostakiem, wywrotowcem i szaleńcem, a w ogóle to wczoraj dopiero zszedł z drzewa. Wystarczy każdą nową regulację najbardziej debilną ubrać w ekologiczny płaszczyk i można przepchnąć każdy pomysł. Eko-entuzjaści są za głupi aby odkryć podstęp, a inteligentni nie odezwą się w obawie przed hejtem i pozamiatane.

Tak w ogóle to mogłeś leniu jeden wkleić treść i podać link na końcu jako źródło, a nie od niechcenia wstawić nawet nieskrócony adres i zadowolony...
Najnowsze blogi
Dodano: 17 godzin temu, przez humvee5
Kategorię wpisu wybrałem wyłącznie taką, na ile pozwala dobrodziejstwo inwentarza programistów. Tymczasem nie tyle mam pomysł na modyfikację w aucie, ile... zmianę auta, czyli klasyczną ...
20 komentarzy
Dodano: 1 dzień temu, przez robsonik67
przy niespełna 4 tys.km przebiegu ,na wygodnie szerokim odcinku autostrady w Wirtembergii ,przy temp.zewn.15st.C, ok. godz.5 rano. Stwierdziłem ,że już nadszedł ten czas i zatrzymałem się na ...
13 komentarzy
Dodano: 1 dzień temu, przez KKrzysztof79
No to kolejny raz pojechaliśmy pościągać się na zlot SierraFan. Pogoda dopisała aż za bardzo bo się czułem jak na patelni :)
11 komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl