Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog kierowcy piotrlct » III przegląd techniczny - ASO Toyota Dobrygowski DługołękaPrześlij sugestię
Wpis w blogu użytkownika piotrlct
Dodano: 23 dni temu
Blog odwiedzono 292 razy
Data wydarzenia: 16.11.2019
III przegląd techniczny - ASO Toyota Dobrygowski Długołęka
Kategoria: serwis
Toyota zaliczyła kolejny serwis ponownie w ASO Długołęka. Jako, że to był ostatni serwis gwarancyjny, wybrałem pakiet przeglądu rozszerzony. Poniżej zakres prac:

Pakiet minimum:
- Wymiana oleju silnikowego 0W20 (253,81 PLN)
- Wymiana podkładki pod korek oleju (6,80 PLN)
- Wymiana filtra oleju (50,04 PLN)
- Kompleksowe sprawdzenie auta pod kątem bezpieczeństwa (m.in. sprawdzenie sprawności układów pojazdu, sprawdzenie pojazdu pod kątem braku wycieków, sprawdzenie kół, opon itp.)

Dodatkowo, podczas przeglądu STANDARDOWEGO wykonane zostało:

- Pomiar skuteczności tłumienia amortyzatorów - wydruk
- Pomiar sił hamowania - wydruk
- Pomiar zbieżności - wydruk
- Czyszczenie i smarowanie uszczelek i zamków
- Czyszczenie i smarowanie zawieszenia układu wydechowego
- Wyważenie kół
- Regulacja hamulca ręcznego
- Czyszczenie układu hamulcowego tylnej osi
- Oczyszczenie tarcz hamulcowych
- Smarowanie prowadnic zacisków
- Demontaż zacisków hamulcowych – czyszczenie i konserwacja
- Pomiar skuteczności tłumienia amortyzatorów - wydruk
- Pomiar sił hamowania - wydruk
- Pomiar zbieżności - wydruk
- Czyszczenie i smarowanie uszczelek i zamków
- Czyszczenie i smarowanie zawieszenia układu wydechowego
- Wyważenie kół
- Regulacja hamulca ręcznego
- Czyszczenie układu hamulcowego tylnej osi
- Oczyszczenie tarcz hamulcowych
- Smarowanie prowadnic zacisków
- Demontaż zacisków hamulcowych – czyszczenie i konserwacja
- przegląd okresowy po III roku (876,38 PLN)

Pakiet ROZSZERZONY powiększony jest o następujące czynności:
- Pomiar szczelności układu klimatyzacji
- Uzupełnienie /wymiana oleju w układzie klimatyzacji (44,12 PLN)
- Diagnostyka komputerowa układu sterująca klimatyzacją
- Diagnostyka przewodów wentylacyjnych
- Płukanie odgrzybianie parownika klimatyzacji (42,26 PLN)

Cena pakietu rozszerzonego: 1273,41 PLN

Przegląd Toyota zaliczyła wzorowo. Żadnych usterek, wycieków, anomalii nie stwierdzono.


Dodano: 19 dni temu
Do Egontar: [up] [bigok]
Dodano: 19 dni temu
Do MarcinGP: [up][papa]
Dodano: 19 dni temu
Do piotrlct: No tak zgodzę się z Tobą, że nowy olej szybko się brudzi. Oczywiście nie z tego, że absorbuje zanieczyszczania z silnika, tylko po zmieszaniu z brudnym 20% pozostałego przyjmuje z niego te zanieczyszczenia. Ale najważniejszy jest bajer, w który jeden wierzy drugi nie. Swoją drogą u mnie z centrali Citroena też dzwonią po każdej wizycie z pytaniem, czy jestem zadowolony z usługi, a na maila przesyłają ankietę zadowolenia. I nie raz a dwa, zgłosiłem co mi na sercu leży. Nawet raz, po takiej reprymendzie nie pobrali opłaty za robociznę przy następnym serwisie! To jest serwis! [up]
Acha, jak chcesz zlać olej z silnika to go zlejesz (oczywiście za wyjątkiem ilości przylegającej siłą adhezji do podzespołów)! Kończę temat, bo to nie ma sensu tak tego ciągnąć. W pewnym sensie obaj mamy rację, tylko opisujemy to innymi słowami! :)
Dodano: 19 dni temu
Do Egontar: W jedności siła!
Dodano: 19 dni temu
Do Egontar:
Pojemność układu a wymiana serwisowa to dwie różne pozycje. Podczas wymiany nie wlejesz tyle ile wynosi pojemność całego układu.

Każdy fachowiec powie Ci, że chociażbyś spuszczał olej i dwa dni, nie zlejesz całości z silnika. Znajdź proszę serwis, który by poświęcił 2h na spuszczenie oleju z silnika. Jest to ekonomicznie nieopłacalne i technicznie niezasadne (mówił nawet o tym kiedyś Michu na kanale Miłośnicy 4 kółek). W silniku tak jak piszesz zostaje tak czy siak pewna ilość oleju, którą nie zlejesz. To, czy będzie się ktoś z tym bawić i przez 2 godziny zleje dodatkową setkę z zalegającego 1l w silniku, nie ma to większego znaczenia. Jak ktoś ma czas się w to bawić to jego sprawa. Ponadto w Toyocie stosuję olej 0W20, który spływa jak woda. Resztę pracy wykona filtr oleju oraz nowy olej, który zwiąże pozostałości zanieczyszczeń (dlatego nowe oleje bardzo szybko się brudzą, gdyż jego własności absorbujące brud na początku są największe oraz miesza się z tym co zostaje w silniku). Więc proszę, daj spokój z taką drobiazgowością i nie szerz propagandy, że serwis Toyoty robi jakieś kanty. Polecam kiedyś zajechać do Toyoty, czy nawet porozmawiać z właścicielami. Tam jest naprawdę inna kultura pracy i podejścia do klienta. Po każdym serwisie klient otrzymuje telefon z centrali z pytaniem czy wszystko było ok oraz prośbę o ocenę usługi. Toyota dba o swój wizerunek, i szczerze wątpię aby tak wielka sieć serwisu Dobrygowski pozwoliła sobie na jakieś wałki na usługach, ryzykując swoją autoryzację.
Ponadto Toyota znana jest też z tego, że nawet w przypadku awarii jakiegoś kosztownego podzespołu, jest w stanie wykonać nieodpłatnie naprawy w geście dobrej woli, jeśli auto było serwisowane w ASO.
Dodano: 20 dni temu
Do MarcinGP: To wszystko od nas zależy! ;)
Dodano: 20 dni temu
Do piotrlct: Tu nie masz racji. Robiłem 2 lata temu wymianę oleju w Nissanie Juke mojej żony! Książkowo, pojemność układu olejowego 4,3 litra, kupiłem więc 5 litrów oleju żeby nie brakło. Spuszczałem olej 2,5 godziny, i jeszcze ciurkało ale już cieniutką strużką, więc postanowiłem zakręcić korek oleju. Jak wszedłem pod auto, trysnęło jeszcze i wylało się jeszcze ok.100ml. Po wlaniu oleju do wskazania średniego na bagnecie w kanistrze zostało coś poniżej 1 litra. W tym roku (2 tygodnie temu) oddałem wymianę oleju zaufanemu mechanikowi, który jest wg mnie bardzo dokładny i drobiazgowy. Dałem mu też 5 litrów oleju. Po serwisie oczywiście oddał resztkę oleju - w kanistrze około 1,5 litra zostało! To co w takim razie mam zalane w silniku? Ano 20% starego oleju. :)
Dodano: 20 dni temu
Do piotrlct: zawsze zostaje płukanka lub odkręcanie michy. U mnie w C3 już po miesiącu od wymiany olej jest czarny ale wydaje się w dotyku, że właściwości trzyma. Nie różni się od tego co mam 0.5l na dolewkę (w razie co), oczywiście sprawdzane organoleptycznie.
Dodano: 20 dni temu
Do Egontar: Oj tak...
Dodano: 20 dni temu
Do Egontar:
No tak, jak ktoś ma smołę w silniku to i pół dnia potrafi ściekać :P
Dodano: 21 dni temu
Do MarcinGP: Z błota wyjechała dzięki naszej wydatnej pomocy, i to na drugi dzień! Oj, żeby wróciły te czasy!
Dodano: 21 dni temu
Do piotrlct: Czy ty myślisz, że w tak krótkim czasie da się zlać olej z silnika? Ciekawe, ile ci wlali, a ile wpisali na fakturę?! :)
Dodano: 21 dni temu
Do Egontar: Będę musiał :(
Dodano: 21 dni temu
Do piotrlct: Ja z Pandą teścia byłem w ASO.

Z tego co piszesz wynika, że serwis na poziomie. Ja też w ASO Renault obserwowałem auto przez okienko, a kiedy zająłem się telefonem to znikło (mieli wymienić tylko żarówkę). Zapytałem kierownika (po zapuszczeniu żurawia), czemu moje auto jest na podnośniku skoro tylko żarówkę mieli wymienić? On: Wpadła nam do komory i nie możemy znaleźć. No ale kiedy po następnej wizycie po wymianie poduszki następnego dnia wypadł mi silnik to już nic mnie nie zdziwi.

https://www.autowcentrum.pl/blog/post/stan-wojenny-w-piatek-13go-czyli-awaria-francy,25569/

https://www.autowcentrum.pl/blog/post/franca-is-back,27448/

https://www.autowcentrum.pl/blog/post/samowolne-uruchomienie-silnika,27866/

Same chore akcje z tym autem były, ale z błota na spocie wyjechała ;-)

https://youtu.be/iqcWRsepeL8
Dodano: 21 dni temu
Do MarcinGP:
Całość trwała 1,5h. Cena którą podzieliłeś zawiera również koszta materiałów i diagnostyki. Poza tym autem zajmowało się kilka osób, w momencie wyważania kół jedna osoba robiła serwis klimy, inna smarowaniem i demontażem, jeszcze inna olejem. To świadczy raczej o zgraniu zespołu a nie pominięciem połowy czynności. Sporo punktów z tej listy to ścieżka diagnostyczna HEKA, którą wykonuje się w 2 minuty. Gdzie wy serwisujecie te auta, że macie do wszystkiego takie uprzedzenia? Poza tym pisałem, że całość serwisu klient może obserwować przez okno, bo nigdzie nie wpuszczą człowieka na warsztat ze względów BHP.
Dodano: 21 dni temu
Do piotrlct: Podaj czas ile to trwało. ‭1273,41 ÷ 180 (stawka godzinowa za robociznę) =‬ 7,0745 godzin (minus materiał czyli około 5h). Nie chcę mi się wierzyć, że zrobili wszystko z tej długiej listy.

Ja na fakturze z przeglądu Pandy miałem dodatkowo: 20 + VAT za sprawdzenie czy działa tylna wycieraczka, a za dolanie płynu 0,5 litra do spryskiwaczy 40 + VAT. Dolewałem przed przeglądem więc nie wiem gdzie to zmieścili.
Dodano: 21 dni temu
Trzeba się tylko cieszyć. Auto sprawdzone a co do jakości serwisu to tak jak piszesz trzeba mieć trochę zaufania do serwisu. Sam serwisuje PEREŁKĘ w ASO Płock i nigdy nie stwierdziłem fuszerki. Większość czynności musieli zrobić bo by wydruku nie było. W PEREŁCE na 180000 km wymienili klocki z przodu i nic więcej nie stwierdzili oprócz czynności serwisowych na dany przebieg.
Dodano: 22 dni temu
Do piotrlct: Znam te serwisy nominujące. Właśnie taki w Tarnowie był np.serwis VW. Rok temu stracił autoryzację. A sam byłem z niego bardzo zadowolony i chwaliłem na prawo i lewo. Z tego co mi wiadomo serwis Citroena w Mikołajowicach też robi przewałki, znam z doświadczenia kolegi! :) Sobie sobie nie ufam, a co dopiero serwisowi, który żyje z klienteli, którzy nie znają się na autach. No bo inaczej sami by sobie serwisowali! :)
Dodano: 22 dni temu
Do Qchar: Oddaj, ale patrz im na ręce! No chyba, że się nie da! :)
Dodano: 22 dni temu
Do _luckyboy_:
Ja to i myślę powoli, starość nie radość.
Dodano: 22 dni temu
Do Egontar: Uważasz, że renowowany serwis Toyoty, który co roku aspiruje do najlepszego serwisu w Polsce, robił by wałki na usługach oraz ryzykował utratę autoryzacji? Tym bardziej, że klient może patrzeć na swoje auto przez szybę oraz w dobie wszędobylskich kamer? Nie sądzę...
Wracając do pytania - koła zostały wyważone i przerotowane.
Dodano: 22 dni temu
Do Qchar:
Przegląd po III roku jest to sprawdzenie około 60 poz. z karty przeglądowej (w pakiecie standard 30 poz.). Co do demontażu zacisków to nie wiem co mogę tutaj więcej napisać.
Dodano: 23 dni temu
Do mucko1: Czytaj powoli, po co śpieszysz się
Dodano: 23 dni temu
Do Egontar: Szczerze wątpię :( ja mam termin ma piątek i jak wcześniej gdzieś pisałem też się boję oddać auta w obce ręce [rozpacz]
Dodano: 23 dni temu
Niezłe ceny w Toyocie! Niby wiele zrobione, ale tak się zastanawiając to pytanie brzmi, czy faktycznie to wszystko zrobili (wyważanie kół?). Byłeś podczas serwisu i patrzyłeś na ręce?
Dodano: 23 dni temu
Do Qchar: + 400 zł za serwis klimatyzacji, nieźle! :) Za taką kasę też bym anomalii w 3 letnim aucie nie stwierdził!
Dodano: 23 dni temu
Do _luckyboy_:
Ale mi zamieszałeś w głowie tym 0,5,w,20,30,40, aż się pogubiłem.
Dodano: 23 dni temu
Do Qchar:
Teraz Jarku wszystkie ceny są u nas z kosmosu.
Dodano: 23 dni temu
- Demontaż zacisków hamulcowych – czyszczenie i konserwacja
- przegląd okresowy po III roku (876,38 PLN) ? Możesz to szerzej opisać bo cena jak z kosmosu za taką usługę :(
Dodano: 23 dni temu
Tak powinno być. Jak widzę 0w20 to myślę od razu o 0w30 Sam zalewam 5w30 i myślę o przejściu na 5w40, bo 5w30 robią się 0w20, a 5w40 jak 5w30.
Najnowsze blogi
Dodano: 9 godzin temu, przez yatsec
Nie mam ostatnio szczęścia do opon. Całe lata nie miałem z nimi problemów aż tu w ciągu ostatniego roku dwa razy. W zeszłym roku kupiłem komplet nowych zimówek, Pirelli. I zakładając ...
Dodano: 3 dni temu, przez MaArek77
Chciałoby się powiedzieć: „umarł król niech żyje król" - oczywiście król kompaktów, nowy Golf 8 !!! Tak wspaniały i najlepszy z dotychczasowych wcieleń. Najniższa emisja Co2, ...
29 komentarzy
Dodano: 6 dni temu, przez paweldejko
Patrzcie co się wyprawia. Jadę sobie jadę, w pewnym momencie zobaczyłem przejście, a przed przejściem oczekującą na możliwość wejścia na pasy jakąś dziewczynkę w wieku szkolnym. Nie ...
5 komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl