Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog auta BMW Seria 5 Gertruda » Częste mycie skraca życiePrześlij sugestię
Wpis w blogu auta BMW Seria 5
Dodano: 2 miesiące temu
Blog odwiedzono 179 razy
Data wydarzenia: 08.02.2019
Częste mycie skraca życie
Kategoria: obserwacja
Jak często myjecie swoje pojazdy zimą?
Na jakiego typu myjni?
Czy zabezpieczacie powłoki przed sezonem zimowym?
Takie to luźne pytania z cyklu "umyłem auto, a wy?"
Od razu zaczęło mniej palić jak zmyłem wielowarstwową narośl zimową. Ze 3 litry jak nic.
Dodano: 2 miesiące temu
Do Egontar:
I dobrze.
Dodano: 2 miesiące temu
Do mucko1: Tylicko - pijacki! (tak mi się jakoś zrymowało)
Dodano: 2 miesiące temu
Do Egontar:
Tylicko - golonkowy?
Dodano: 2 miesiące temu
Ja myje jak auto jest brudne. Myję tylko na myjniach bezdotykowych z dodatkową szczotką. Mam ten luksus, że wysuszę auto w garażu! :)
Dodano: 2 miesiące temu
Do mucko1: Boś pojadł przez święta, a teraz nie ma gdzie zrzucić wagi, bo sezon tylicki daleko! :)
Dodano: 2 miesiące temu
Ja zazwyczaj korzystam z myjni automatycznych. Dwa razy do roku czyli po zimie i przed zimą myjnia ręczna i woskowanie i gruntowne sprzątanie wnętrza. Na mojego klasyka wystarcza :)
Dodano: 2 miesiące temu
Ja dopadam zazwyczaj osobiście auta myjką pierw, potem oczywiście trochę trzeba popracować. Ostatnio po myciu to miałam ładną gromadkę "solopiasku". Temp. na plusie to od razu korzystam a potem do garażu. Najlepsze, że mimo takiego mycia nie miałam problemu z uszczelkami czy zamkiem. Za to np mój mąż na marznący deszcz trafił i mu drzwi oblodzone na drodze do auta stanęły, a się śpieszył... no i za klamką trzeba się rozglądać bo trochę naderwał, otwiera się ale raczej nie długo już.
Dodano: 2 miesiące temu
To teraz już wiem czemu wzrosło mi spalanie.
Dodano: 2 miesiące temu
myję jak koledzy tzn. i w myjni tunelowej oraz kiedy temperatura skoczy na plus(tak jak dzisiaj tutaj w Bawarii). Uważam i sprawdziłem w praktyce ,że częste mycie nie skraca życia ale raczej zmniejsza szansę na wdarcie się 'rudej'. Po zimie myję też często ,bo sól wyłazi na drogach jeszcze długo po zimie. Na wiosnę dokładnie myje gąbką i nakładam wosk.Powtarzam to również wczesną jesienią.Zwłaszcza podwozie i nadkola wymagają dbałości i częstego płukania.
Dodano: 2 miesiące temu
Myję jak najczęściej - zawsze, gdy tylko zrobi się w miarę sucho na drogach, niezależnie czy przy temperaturze dodatniej czy ujemnej. Myjnie bezdotykowe traktuję tylko jako środek doraźny, bo są one stosunkowo mało skuteczne. Wybieram zawsze moją ulubioną w mieście tunelową myjnię automatyczną ze wstępnym myciem ręcznym. To taki kompromis pomiędzy wadami i zaletami myjni automatycznej, dzięki któremu nie niszczy się zbytnio powłoka lakiernicza, a mycie jest skuteczne i szybkie. Zawsze w zimie biorę program z myciem i zabezpieczeniem podwozia - coś tam na pewno jednak się przepłucze i zaimpregnuje :-) Natomiast po zimie jadę do porządnej myjni ręcznej i funduję sobie opcję z myciem i zabezpieczeniem podwozia. Oczywiście nałożenie twardego wosku też. W sezonie letnim myję sam, ręcznie i co miesiąc nakładam wosk w paście. Staram się zawsze tak robić aż do pierwszej połowy listopada, żeby auto na zimę miało porządną powłokę ochronną, której nie straci po pierwszym myciu. I tak to wszystko od wielu lat, z dobrym rezultatem.
Dodano: 2 miesiące temu
Myje jak "czarnuszek" zmienia kolor w krystalicznie białą biel.
Dodano: 2 miesiące temu
Nie ukrywam, że myję auto zawsze jak tylko temperatura skoczy na plus i jest okazja zmyć tę całą solno-piaskową breję. Gdy tylko boczne szyby są bezlitośnie uświnione, myjnia dotykowa wkracza do akcji.
Nie, nie bawię się w detailing ani ceramikę. Samo mycie i finito. Ale zabezpieczenie antykorozyjne podwozia na wiosnę można by było zrobić
Najnowsze blogi
Dodano: 19 godzin temu, przez Typowy_Janusz
Święta, święta i po świętach, przejechane do rodziny i z powrotem prawie 400km. Jadąc na święta 120-130km/h i trochę "eską" 150 spalił mi średnio 5,8l/100km, ale 180km zrobiłem w 2h ...
5 komentarzy
Dodano: 1 dzień temu, przez ArizonacarWawa
witajcie! w ubiegłą sobotę postanowiliśmy zwiedzić White Rock znajdujące się w Kanadzie w BC. Jest to miasto nad oceanem zamieszkałe głównie przez emerytów.I tak w starym Cadillacu można ...
9 komentarzy
Dodano: 3 dni temu, przez humvee5
Ponieważ liczy się pamięć i proste życzenia składane Przyjaciołom, Bliskim i Znajomym, więc pozwólcie że oszczędzę w blogu dodawania obrazków czy GIF-ów. Gdzieś usłyszałem, że ...
10 komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl