Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog kierowcy povagowany » Autokalibracja LPG.Prześlij sugestię
Wpis w blogu użytkownika povagowany
Dodano: 1 miesiąc temu
Blog odwiedzono 184 razy
Data wydarzenia: 16.06.2018
Autokalibracja LPG.
Kategoria: inne
Witajcie,

od czasu do czasu lubię sobie pogrzebać w ustawieniach LPG. Ostatnio zrobiłem z ciekawości autokalibrację, bo w okresie zimowym nic sensownego z niej nie wychodziło. O dziwo kiedy temperatury na dworze są teraz wysokie, autokalibracja dała całkiem sensowne ustawienia. Mapy pokrywają się idealnie, korekta długoterminowa nie jest większa niż 5%, jednym słowem instalacja jest wystrojona idealnie. Wniosek z tego taki, że dobra autokalibracja nie jest zła, nie zawsze trzeba męczyć się ze strojeniem :)
Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 11:43:37
Dodano: 28 dni temu
Do misiaczek1281: Ustawienia same z siebie nie zmieniają się, jedynie ciśnienie na reduktorze może zmienić się. Tak samo benzyny nie stroi się co chwilę :-)
Dodano: 28 dni temu
Raz w roku robię przegląd instalacji , wymieniam filterki i podgląd mapy - nawet mój gaziarz nie musiał nic korygoować bo po roku jazdy nadal dobrze była mapa ustawiona :)
Za to mój znajomy ma Diesla i twierdzi że "gaz niszczy silnik i po 80 tys.km mój silnik będzie do remontu". Ja mu na to że przejechałem już 30 000 km i nic sie nie zepsuło a nawet jeśli silnik się zepsuje po 80 000 km to używany sprawny silnik kosztuje tysiąc zł a ja w tym czasie zaoszczędzę 8 tys.zł na paliwie na drugie takie samo auto i jeszcze mi zostanie 3 tysiące zł:)
Dodano: 28 dni temu
Do dominik1007: LPGTECH jest bardzo fajny, a jeszcze lepsza Optima Nano, bo łączy się ze zwykłym ELMem i można stroić na korekty w automacie.
Dodano: 28 dni temu
Ja niedługo zrobię obszerny wpis o cytrynie, gdzie jak się okaże LPG będzie mistrzem drugiego planu (taki spojler) :) Co do strojenia też staram się robić autokalibrację od czasu do czasu. Instalacja LPGtech, program intuicyjny i jest też apka na androida, która śmiga z interfejsem pod bt.
Dodano: 28 dni temu
Do rekord5: Kiedyś był kolega właśnie z tym sterownikiem i powiem szczerze, że mało intuicyjny interfejs albo stag jest tak rozpropagowany jak windows :) Musiałbym go najpierw przetrawić w teorii, bo jakiś cudów tam nie ma.
Dodano: 28 dni temu
Do povagowany: Tego się obawiałem
Dodano: 29 dni temu
Do rekord5: KME Diego nie ogarniam.
Dodano: 29 dni temu
Do povagowany: Sterownik to KME Diego,kabel do OBD mam a ten od sterownika LPG trzeba by było obejrzeć bo szczerze mówiąc nie pamiętam jaka to kostka.
Dodano: 29 dni temu
Do rekord5: Masz kabel? Jaki masz sterownik?
Dodano: 29 dni temu
Do damian88max: Stag GoFast
Dodano: 29 dni temu
Do povagowany:
Nie zamartwiaj się tym, racja.
Dodano: 29 dni temu
Do povagowany: Fajnie to zrobiłeś,świetnie by było gdybyś miał dobre chęci i znalazł czas by sprawdzić to w mojej A6 bo też nie mam ochoty na szukanie tu gazowników.
Dodano: 29 dni temu
jaki masz sterownik lpg?
Dodano: 29 dni temu
Jeżeli wiesz o co w tym chodzi, to ok[up]
Dodano: 29 dni temu
Do grzesio70: W celu optymalizacji pracy instalacji gazowej. Było za bogato, a teraz jest optymalnie - sprawdzę czy nowe ustawienia wpłyną na mniejsze spalanie. Nie mam czasu i pieniędzy na nieudolnych gaziarzy :)
Dodano: 29 dni temu
W jakim celu to zrobiłeś?
Dodano: 29 dni temu
Do povagowany: i przeżyjesz ;-)
Dodano: 29 dni temu
Do mucko1: No to trudno, jakoś będę z tym żył :)
Dodano: 29 dni temu
Do povagowany:
Jakoś mnie to nie przekonało co piszesz, gdyby to miał być gaz jednolity, to pewnie by tak było.
Dodano: 29 dni temu
Do mucko1: To nie jest tak jak myślisz. Ważne, aby uzyskać właściwy przebieg mnożnika w funkcji obciążenia - pokryć mapy. Różnice w składzie gazu załatwią już korekty. Benzyna/ropa też nie są zawsze idealne, po to jest ECU, aby dopasowywać wiele zmiennych (ciśnienie, temperatura itd.) i optymalizować pracę jednostki.
Dodano: 29 dni temu
Teraz pojedziesz, zatankujesz i będzie czas na nowe idealne strojenie - niestety u nas LPG każde o innym składzie, niemal pełna dowolność. :(
Najnowsze blogi
Dodano: 5 godzin temu, przez majcher836
Po roku wymieniłem olej w aucie. Przejechałem w tym czasie ok. 9000 km. Liqui Moly Top Tec 4200 5W30 + filtr Mann
Dodano: 6 godzin temu, przez Andreyew
W minioną sobotę byłem z kolegą w Citroenie na przeglądzie jego dostawczaka. Zabrałem się z nim bo pomyślałem, że przy okazji obejrzę sobie nowego Cactusa C4 tak ostatnio reklamowanego w ...
1 komentarz
Dodano: 3 dni temu, przez glotox
Tak dziś sprawdziłem aplikację, mała rzecz a cieszy. :)
11 komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl